Xiaonan Yan, zawodniczka, która w lutym tego roku rozbiła Karolinę Kowalkiewicz, liczy na to, że jest na dobrej drodze do walki mistrzowskiej. Podczas weekendowej gali UFC, Yan pokonała doświadczoną Claudię Gadelhę i dopisała do swojego rekordu szóste zwycięstwo w organizacji UFC.

Zawodniczka z Chin w rozmowie z mediami po ostatniej walce powiedziała jak zapatruje się na starcie o pas z mistrzynią Weili Zhang.

Wydaje mi się, że jedna walka dzieli mnie od starcia o pas. Cały czas staję się lepszą zawodniczką, a gdy dojdzie do walki mistrzowskiej, to pokażemy światu jak bardzo mocne są chińskie kobiety.

Szef UFC, który mocno stawia na chiński rynek, na razie nie wie jeszcze czy Xiaonan Yan dostanie walkę o pas, ale w rozmowie z ESPN przyznał, że chińsko-chińskie starcie byłoby czymś bardzo ciekawym.

To byłoby coś niesamowitego. Ona pokonała Claudię, która jest bardzo twardą weterankę. Zobaczymy co będzie dalej.

Xiaonan Yan trafiła do UFC w roku 2017 i od tamtej pory jest niepokonana w amerykańskiej organizacji. Pod skrzydłami największej marki MMA na świecie pokonała sześć rywalek. W ostatnich trzech bojach rozbiła: Angelę Hill, Karolinę Kowalkiewicz i Claudię Gadelhę.

Zobacz również: „Jestem sobą rozczarowany” – Santos przeprasza po walce z Teixeirą

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.