3 czerwca w Brazylii, podczas gali UFC 212 Karolina Kowalkiewicz zmierzy się z Claudią Gadelhą. Polka w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” z Łodzi powiedziała, że bardzo zależało jej na tym starciu.

Muszę się przyznać, że regularnie pisałam maile do UFC w tej sprawie. Wreszcie dostałam odpowiedź, że będę walczyć z Gadelhą, i to mi odpowiada. Bardzo się ucieszyłam, od razu zadzwoniłam do trenera z wiadomością, że mamy walkę, którą chcieliśmy.

Kowalkiewicz zapowiedziała również, że w czasie walki chciałby spróbować swoich sił w walce parterowej.

Cieszę się, że będę miała okazję walki z tak dobrą i kompletną zawodniczką. Ma świetny parter, ale przygotowałam już taktykę na ten pojedynek. Powtarzam trenerom, że chciałabym troszeczkę powalczyć z nią w dolnej płaszczyźnie i sprawdzić, czy rzeczywiście jest taka silna, jak wszyscy mówią. Jeszcze raz powtórzę: cieszę się, bo nie lubię łatwych walk.

Karolina dodała także, że zależy jej na wyzwaniach i trudnych przeciwniczkach.

Nie chcę iść na skróty. Nie mam już 20 lat i całego życia na to, żeby walczyć. Zostały mi dwa lub trzy lata kariery i chcę je wykorzystać jak najlepiej. Chcę trudnych walk, trudnych wyzwań.

Jeśli Karolinie uda się pokonać Brazylijkę, liczy, że otrzyma kolejną możliwość walki o pas.

To jest logiczne. Jeśli wygram z Gadelhą, która jest aktualnie numerem jeden, UFC nie będzie miało wyjścia. Będę musiała dostać tę walkę o pas.

3 KOMENTARZE

  1. "To jest logiczne. Jeśli wygram z Gadelhą, która jest aktualnie numerem jeden, UFC nie będzie miało wyjścia. Będę musiała dostać tę walkę o pas." Oj Karolinko ponosi Cię fantazja. UFC nie ma jedynie wyjścia wtedy kiedy chodzi o Conora , nigdy indziej.

  2. Biorąc pod uwagę, że Karolinie często zdarzało się oddawać plecy + siła + zapasy Claudii to nie widzę szansy na wygraną (no może szanse zawsze są powiedzmy 15% max biorąc pod uwagę że Gadelha dostanie okresu w dniu walki). To że Arachion rozpracował Gadelhe pod JJ nie oznacza sukcesu w wypadku KK. JJ jest po prostu o wiele lepsza od KK tak jak w MMA jak w kreowaniu własnego wizerunku.

  3. oby wygrała i starła się w rewanżu z jędrzejczyk na gali w polsce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.