Charles Oliveira jest przekonany, że to on powinien zawalczyć o pas mistrzowski kategorii lekkiej, który pozostawił po sobie Khabib Nurmagomedov. Na UFC 254 Rosjanin ogłosił przejście na sportową emeryturę po wygranej z Justinem Gaethje. W czołówce tej dywizji znajdują się m.in. Tony Ferguson, Conor McGregor, Dustin Poirier czy właśnie Oliveira. W rozmowie z MMA Fighting Brazylijczyk wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w kategorii lekkiej.

To łatwa matematyka dla wszystkich, którzy kochają walczyć albo żyją z tego. Mam obecnie najdłuższą serię wygranych, nie zostawiam walk dla sędziów, kończę je przed czasem. Wszyscy, którzy są przede mną w rankingu są po przegranych. Jedynym wyjątkiem jest Dustin Poirier. Sprawiedliwie byłoby gdybym dostał teraz walkę o pas mistrzowski.

Wiem, że jestem obecnie na 6. miejscu w rankingu i jest sporo zawodników przede mną. Tak jak powiedziałem, Dustin Poirier jest po zwycięstwie. Conor McGregor powiedział, że przechodzi na sportową emeryturę, a potem chce bić się z Poirierem. Nie wiemy kto powinien być moim rywalem, ale ja na to zasługuję. 7 wygranych z rzędu, żadna nie doszła do decyzji. Potrzebuję jedynie okazji.

To nie zależy jednak ode mnie czy od moich trenerów. To zależy do UFC i tego jak to analizują. Jeśli zrobią to dobrze to zobaczą, że jestem 10 lat w UFC, to 10-letnia droga i nigdy nie odmówiłem walki. To mój czas.

Justin Gaethje, Dan Hooker, Tony Ferguson – chcę bić się z kimś kto jest wyżej w rankingu. Dajcie mi kogokolwiek z czołówki. Dan Hooker powiedział, że chce się bić w listopadzie i już mamy prawie listopad. Zawalczę z nim, nie ma problemu. Nie chcę bić się z kimś z niższą pozycją. Powtarzam to od początku roku. Nie proszę o wiele.

Oliveira (29-8, 1 NC MMA) nie przegrał w oktagonie od 7 walk. W ostatnim pojedynku pokonał Kevina Lee. 30-letni Brazylijczyk znany jest z tego, że kończy swoje walki przed czasem – tylko 2 z 29 wygranych w jego karierze kończyły się decyzjami sędziowskimi.  Zawodnik w UFC występuje od 2010 roku. Zawodnik miał zmierzyć się w październiku z Beneilem Dariushem, lecz wypadł z pojedynku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.