chandler poirier

Michael Chandler liczy na to, że wygrana nad Dustinem Poirierem otworzy mu drzwi do walki o pas wagi lekkiej.

W listopadzie podczas gali UFC 281 dojdzie do walki Michaela Chandlera z Dustinem Poirierem. Przed nadchodzącym bojem Chandler przyznał w programie The MMA Hour, iż liczy na to, że starcie to i zwycięstwo zapewni mu walkę o pas.

Moim celem cały czas pozostaje pas mistrzowski. Myślę, że jeśli 12 listopada pokonam Dustina, to będę następnym zawodnikiem w kolejce do walki o tytuł i w pierwszym kwartale przyszłego roku lub latem zawalczę z Islamem albo Oliveirą. Do połowy przyszłego roku zostanę mistrzem.

Michael Chandler znajduje się dziś na piątym miejscu rankingu wagi lekkiej organizacji UFC, a Dustin Poirer na drugim.

W ostatnim pojedynku Chandler pokonał Tony’ego Fergusona. Wcześniej przegrał z Justinem Gaethje i z Charlesem Oliveirą, z którym zmierzył się o mistrzowski tytuł. Chandler to były mistrz organizacji Bellator. Zadebiutował w UFC w roku 2021 i błyskawicznie znokautował Dana Hookera.