chad_mendes_mikrofon

(Fot. Sherdog.com)

UFC po trzech latach nieobecności wraca do Fairfax w stanie Virginia w USA. 4 kwietnia zostanie tam zorganizowana gala UFC Fight Night 63. Walką wieczoru tej gali będzie pojedynek dwóch byłych pretendentów do pasa mistrzowskiego dywizji piórkowej: Chada Mendesa i Ricardo Lamasa.

Mendes (MMA 16-2, 3. w rankingu MMARocks) wraca po październikowej porażce z Jose Aldo. Ten emocjonujący pojedynek został uznany przez redakcję MMARocks za „walkę roku 2014 w światowym MMA”. Zanim Mendes dostąpił zaszczytu walki o pas mistrzowski, wygrał z pięcioma rywalami z rzędu. W pokonanym polu zostawił m.in. Claya Guidę i Nika Lentza. Jego kolejnym oponentem będzie 32-letni Amerykanin, Ricardo Lamas.

„The Bully” (MMA 15-3, 5. w rankingu MMARocks) po tym jak w lutym ubiegłego roku odniósł porażkę ze wspomnianym wcześniej Aldo, pokonał dwóch kolejnych rywali. W czerwcu wypunktował Hacrana Diasa, a pięć miesięcy później poddał gilotyną Dennisa Bermudeza. Zwycięstwo nad wysoko notowanym Mendesem może przybliżyć go do ponownej walki o tytuł mistrzowski.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.