benaffleck

Po przejęciu UFC przez WME-IMG, organizacja staje się co raz bardziej rozpoznawalną marką.

Jak podaje Wall Street Journal, celebryci jak Ben Affleck (który w wywiadach przed premierą Batmana stwierdził, iż nowa postać jest inspirowana UFC, a szczególnie Conorem McGregorem), Serena i Venus Williams, Conan O’Brien, Tom Brady, Adam Levine, LL Cool J, Maria Sharapova, Sylvester Stallone, Jimmy Kimmel czy Mark Wahlberg wykupili udziały w federacji UFC. Dana White potwierdził te informacje na Twitterze.

Z pewnością jest to powiązane z wykupieniem organizacji przez wielką agencję WME-IMG. Przypomnijmy, że zapłacili oni braciom Fertitta 4 miliardy dolarów. Oczywiście większość celebrytów, którzy wykupili akcje, reprezentowani są przez WME.

CEO firmy, Ari Emanuel, powiedział Journalowi, iż wyszukał celebrytów, którzy interesują się UFC, ponieważ domyślał się, że zawsze będą pytali go o bilety. Dlatego też poradził im, aby po prostu wykupili udziały w organizacji. Emanuel stwierdził również, że MMA nie jest już niszowym sportem.

Emanuel dodał, że UFC ma zamiar zwiększyć ilość materiałów na UFC Fight Pass (poza walkami) oraz pomóc zawodnikom jeśli chodzi o inne formy rozrywki, niż walka. Zapewne miał on na myśli wywiady oraz występy w telewizji.

 

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.