Henry Cejudo (MMA 15-2), który w pierwszej obronie pasa kategorii koguciej UFC zmierzy się z byłym mistrzem wagi piórkowej, Jose Aldo (MMA 28-6), zapowiedział swój powrót do wagi muszej. Cejudo zwakował pas kategorii muszej, ale tytułu nikt inny do dziś nie wywalczył.

Zobacz również: Waga musza UFC wciąż bez mistrza! Deiveson Figueiredo znokautował Benavideza (WIDEO)

Pas kategorii muszej pozostaje bez właściciela po tym jak Deiveson Figueiredo (MMA 18-1) (który nie zrobił wymaganego limitu wagowego do walki mistrzowskiej) pokonał Josepha Benavideza (28-6) podczas gali UFC on ESPN+ 27.

Cejudo w rozmowie z TMZ Sports powiedział jak zapatruje się na tę sytuację.

Jestem jedynym zawodnikiem w historii ludzkości, który obronił swój pas siedząc na kanapie. Pamiętajcie, że to jest moja kategoria, kategoria Triple C.

Cejudo dodał też, że jego zdaniem Benavidez przegrał walkę, ale za to Figueiredo jej nie wygrał, bo niezrobienie wagi jest formą oszustwa. Zapytany natomiast o ewentualny pojedynek z Devisonem, odparł:

Oczywiście. Mówiłem o tym wcześniej. Chciałbym walczyć z nim i Jose Baldo tej samej nocy. To byłaby pierwsza i druga walka wieczoru. Pozwólcie mi napisać historię.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.