Jorge Masvidal, który wszedł w zastępstwie za Gilberta Burnsa do walki mistrzowskiej z Kamaru Usmanem, podczas gali UFC 251 będzie miał okazję wywalczyć drugi pas amerykańskiej organizacji.

Pierwszy tytuł, wyjątkowy i nietypowy, czyli pas BMF dla Największego Skur#%$yna w MMA zdobył pokonując Nate’a Diaza. Do ich walki doszło podczas gali UFC 244, a specjalnie przygotowany na tę okazję pas wręczył zwycięzcy Dwayne „The Rock” Johnson.

Tuż przed nadchodzącym pojedynkiem mistrzowskim gali UFC 251 organizacja postanowiła przypomnieć fanom starcie Masvidala z Diazem oraz przygotowała zestawienie najlepszych skończeń walk w wykonaniu Jorge.

https://youtube.com/watch?v=4dqS_fR2Bis

Do walki mistrzowskiej pomiędzy Usmanem i Masvidalem dojdzie już 11 lipca.

Jorge Masvidal (MMA 35-13) awansował do czołówki wagi półśredniej dzięki świetnej serii zwycięstw w 2019 roku. Pokonał w niej przez TKO Nate’a Diaza i zanotował dwa efektowne nokauty w walkach z Darrenem Tillem i Benem Askrenem. W starciu z Askrenem pobił też rekord UFC pod względem szybkości nokautu odprawiając swojego przeciwnika latającym kolanem w zaledwie pięciu sekund.

Dla Kamaru Usmana (MMA 16-1) będzie to druga obrona mistrzowskiego tytułu wagi półśredniej. Po raz pierwszy bronił swojego pasa w starciu z Colby Covingtonem na gali UFC 245 w grudniu zeszłego rok. „Nigeryjski Koszmar” po świetnej i wyrównanej walce skończył Convingtona w piątej rundzie starcia.

Zobacz również: „Nasza kategoria zmieni się w cyrk” – Burns obawia się zwycięstwa Masvidala

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.