Jiri Prochazka będzie miał ciężkie wyzwanie w swoim debiucie w oktagonie UFC. Volkan Oezdemir w wywiadzie dla MMA Junkie potwierdził, że organizacja planuje jego zestawienie właśnie z Czechem. Pojedynek miał odbyć się na sierpniowej gali w Irlandii, lecz teraz nie wiadomo jaka będzie jego lokalizacja.

Zaoferowali mi walkę z Jirim Prochazką i słownie zaakceptowałem ten pojedynek. Nie dostałem jeszcze jednak żadnej oferty. Podpisywałem nową umowę i negocjacje zajęły trochę czasu. Teraz się już dogadaliśmy więc myślę, że kontrakt na walkę powinien zaraz przyjść.

To dla mnie fajna walka. Podoba mi się to zestawienie. Problemem jest to, że Jiri jest debiutantem. Co prawda był mistrzem w Japonii, ale UFC miało chyba kłopot, aby znaleźć mu rywala. Podobnie ze mną więc sytuacja szybko się wyjaśniła.

Jasne, że zmierzyłbym się z nim na „Fight Island”. Wszyscy oglądaliśmy filmy o sztukach walki, o turniejach na wyspach więc to byłoby świetne przeżycie. Mam nadzieję, że budują tam to co mówią. Miejsce do treningów na nieznanej wyspie, to marzenie. Nie możesz nawet tego lepiej wymyślić.

Na ten moment nieznana jest data potencjalnego starcia obu panów.

Oezdemir (17-4 MMA) ma na swoim koncie 8 pojedynków w oktagonie UFC. Jego bilans wynosi 5-3. Po trzech przegranych z rzędu Szwajcar odbił się wygrywając dwa kolejne pojedynki – z Ilirem Latifim oraz Aleksandarem Rakiciem.

Procházka (MMA 26-3-1) 23 z 26 wygranych w karierze zdobywał przez KO/TKO. Czech to były mistrz kategorii półciężkiej japońskiej organizacji RIZIN. Wygrywał z m.in. Muhammedem Lawalem, Fabio Maldonado czy CB Dollowayem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.