kamaru usman

Kamaru Usman, były mistrz wagi półśredniej UFC, przegrał walkę w wyższej kategorii wagowej z Khamzatem Chimaevem i zapowiedział, że może w kolejnym pojedynku zmierzy się z Dricusem Du Plessisem. Walką z Usmanem były natomiast zainteresowany Robert Whittaker, były mistrz wagi średniej.

Podczas gali UFC 294, która odbyła się 21 października w Abu Zabi, Kamaru Usman wszedł w zastępstwie do walki z Khamzatem Chimaevem i przegrał to starcie na punkty. Po gali Usman zapowiedział, że może podczas UFC 300 mógłby się zmierzyć z Dricusem Du Plessiseme. W rozmowie dla MMArcade Robert Whittaker powiedział, że sam byłby chętny na walkę z Usmanem.

Taka walka mnie interesuje. Podoba mi się. Chętnie zmierzę się z Usmanem wagi średniej. Myślę, że to byłoby całkiem fajne zestawienie.

Whittaker dodał też, że nie widzi możliwości, aby Usman miał teraz przebijać sobie drogę na szczyt wagi średniej.

Co innego można zrobić? Usman miałby walczyć z kimś, aby dostać się do rankingu? Tym, czego dokonał w wadze półśredniej zapracował na walkę z czubem naszej kategorii.

Whittaker ostatnią walkę stoczył podczas gali UFC w Paryżu, która odbyła się 3 września 2022 roku. Robert zmierzył się z Marvinem Vettorim i pokonał go na punkty. Whittaker znajduje się dziś na trzecim miejscu rankingu wagi średniej organizacji UFC.

Kamaru jest byłym mistrzem wagi półśredniej UFC. Pas utracił w zeszłym roku w walce z Leonem Edwardsem. W marcu 2023 doszło do rewanżu, ale Usmana ponownie przegrał. Teraz Kamaru jest po trzech przegranych z rzędu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,879 komentarzy 2,877 polubień

Kamaru Usman, były mistrz wagi półśredniej UFC, przegrał walkę w wyższej kategorii wagowej z Khamzatem Chimaevem i zapowiedział, że może w kolejnym pojedynku zmierzy się z Dricusem Du Plessisem. Walką z Usmanem były natomiast zainteresowany Robert Whittaker, były mistrz wagi średniej. Podczas gali UFC 294, która odbyła się 21 października w Abu Zabi, Kamaru Usman wszedł […]

Odpowiedz polub

click to expand...