Wygląda na to, że UFC spełni życzenie Paulo Costy. Jak poinformował Sherdog, organizacja planuje zestawienie dwóch czołowych zawodników kategorii średniej. „Borrachinha” w kolejnej walce ma zmierzyć się z byłym mistrzem UFC, Robertem Whittakerem. Według źródeł, pojedynek odbędzie się 17 kwietnia. Ma to być walka wieczoru więc panowie zawalczą na dystansie 5 rund.

29-letni Costa (13-1 MMA) do UFC dołączył w 2017 roku jako mistrz Jungle Fight w kategorii średniej. Brazylijczyk zanotował bardzo mocny start w organizacji, nokautując każdego rywala w czterech kolejnych występach. Po zwycięstwach z Johnym Hendricksem oraz Uriah Hallem – „Borrachinha” po świetnej walce pokonał na punkty Yoela Romero. W ostatnim boju musiał po raz pierwszy uznać wyższość rywala w klatce, jakim był Israel Adesanya, mistrz UFC wagi średniej.

Whittaker (22-5 MMA) w ostatnich dwóch walkach pokonał Jareda Cannoniera i Darena Tilla. W ostatnich 12 pojedynkach jego bilans wynosi 11-1. Jedyną przegraną w tym czasie zafundował mu Israel Adesanya na UFC 243. Były mistrz kategorii średniej UFC mierzył się w przeszłości z m.in. Yoelem Romero, Jacare Souzą czy Uriah Hallem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.