yair rodriguez

Yair Rodriguez, tymczasowy mistrz wagi piórkowej UFC, chce, aby do walki unifikującej tytułu doszło w jego rodzinnym Meksyku.

Podczas gali UFC 284, która odbyła się 12 lutego w Australii, Yair Rodriguez pokonał przez poddanie Josha Emmetta i zdobył tymczasowy tytuł wagi piórkowej. W trakcie tego samego wydarzenia Alexander Volkanovski, mistrz wagi piórkowej, przegrał na punkty w walce o pas wagi lekkiej z Islamem Makhachevem. Po gali Yair Rodriguez w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że chciałby zmierzy się z Volkanovskim w Meksyku. Podał też termin potencjalnego pojedynku.

Starcie w Meksyku byłoby idealne. Miałem jakiś czas temu okazję porozmawiać z menadżerem Alexa i on zapytał mnie czy przyjechałbym do Australii. Odpowiedziałem, że nie widzę problemu. Dotrzymałem słowa. Przybyłem tutaj i zdobyłem pas tymczasowy i teraz chcę prosić UFC o to, aby do unifikacyjnego pojedynku doszło w Meksyku. Najlepiej we wrześniu, gdy otwarty zostanie tam UFC Performance Institute.

Yair Rodriguze walczy dla UFC od roku 2014. W tym czasie wygrał dziesięć pojedynków, a dwa razy musiał uznać wyższość rywali. W przedostatnim boju Rodriguez pokonał Briana Ortegę.

Przed walką z Islamem Volkanovski pozostawał niepokonany od roku 2013 i był na fali 22 wygranych z rzędu. W UFC wygrał 12 walk. W klatce pokonał m.in. Jose Aldo, Chada Mendesa oraz Darrena Elkinsa. W ostatnich walkach w wadze piórkowej trzy razy wygrał z Maxem Hollowayem i raz z Brianem Ortegą oraz Chan Sung Jungiem.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

8 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

41,889 komentarzy 145,647 polubień
Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Light Heavyweight

15,786 komentarzy 120,433 polubień
Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Championship

28,544 komentarzy 156,929 polubień

Nowy Sącz by nie wystarczył?

Odpowiedz 2 polubień

F
Faryzejusz

WSOF
Strawweight

3,072 komentarzy 7,892 polubień

Jaki kurwa wrzesień. Normalnie czerwiec maks się bijecie w USA i tyle.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

M-1 Global
Featherweight

3,605 komentarzy 12,184 polubień

Jaki kurwa wrzesień. Normalnie czerwiec maks się bijecie w USA i tyle.

Jeśli Volkowi nie będzie przeszkadzało, że musi zrzucić wagę to tak. Im szybciej tym lepiej.

Odpowiedz polub

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Lightweight

3,699 komentarzy 7,566 polubień

Ciekawe czy kartele wpadną na galę :lol:

Odpowiedz polub

Avatar of dawid91
dawid91

Legacy FC
Flyweight

1,842 komentarzy 6,374 polubień

Każdy na wypłatę narzeka, a po walce w lutym kolejna chcą we wrześniu albo w grudniu. Ciekawe zjawisko.
Kiedyś w Pride w jedna noc potrafili zrobić tyle walk, co dziśw UFC średnio w rok robią.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Jeff
Jeff

UFC
Featherweight

8,744 komentarzy 37,226 polubień

Nowy Sącz by nie wystarczył?

Murzynowo ma lepszą halę, więc w tą osadę bym celował :awesome:

Odpowiedz 1 Like