Chociaż przez dużą część życia Khabib Nurmagomedov trenował pod okiem swojego ojca, jedną z ważnych postaci w jego sportowym rozwoju był również Javier Mendez, trener z klubu American Kickboxing Academy. To właśnie pod okiem Javiera Khabib przygotowywał się do swojego ostatniego boju w karierze i obrony tytułu mistrzowskiego.

Po tym starciu Khabib postanowił podziękować trenerowi i napisał w :

Nasz relacja już na zawsze zostanie utrwalona w moim sercu trenerze. Byłeś dla mnie wielką inspiracją od mojego pierwszego dnia w AKA. Kocham cię trenerze.

Po ostatniej wygranej Khabiba Javier Mendez przyznał, że nic nie wiedział o planach na koniec kariery swojego podopiecznego.

Dowiedziałem się o tym podczas jego przemowy. Szczęka mi opadła. Byłem zaskoczony. Khabib wcześniej ukrywał to pod pokerową twarzą. To był dla mnie szok. Szacunek za to, że przychylił się do prośby swojej mamy związanej z zakończeniem dalszego walczenia.

Mendez w audycji „Submission Radio” nie krył też, że jego zdaniem decyzja Khabiba jest ostateczna.

Nurmagomedov jest niepokonany od dwudziestu dziewięciu walk, z czego trzynaście stoczył w organizacji UFC. Przed walką z Justinem Gaethje dużo mówiło się o tym, że Khabib chce zakończyć karierę z rekordem 30-0, a jego ostatnią walką w MMA miałoby być starcie z Georgesem St. Pierrem. Na razie nie wiadomo jak dalej potoczą się losy mistrza z Dagestanu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.