Dustin Poirier podchodził do walki o pas bardzo osobiście. Zdobycie tytułu było bowiem zrealizowaniem jego największego sportowego marzenia i być może ostatnią szansę w karierze na to, aby tego dokonać. Po przegranej Dustin przyznał, że może stoczył ostatnią walkę w karierze.

1 czerwca podczas gali UFC 302 Dustin Poirier zawalczył o pas wagi lekkiej z Islamem Makhachevem i przegrał. Przed walką Poirier otwarcie mówił o tym, że może to być dla niego nie tylko ostatnia szansa w karierze na zdobycie tytułu, ale również może to być jego ostatnia konfrontacja w karierze. Zaraz po walce w wywiadzie w klatce podtrzymał te słowa, ale nie dał jednoznacznej odpowiedzi. Natomiast na konferencji prasowej po gali powiedział:

Walczyłem po to, by zostać mistrzem świata. Po co miałbym dalej rywalizować? Tylko dla emocji? Na pewno jestem od tego uzależniony. Dla pieniędzy? Nie potrzebuję pieniędzy, ja i moja rodzina jesteśmy zabezpieczeni. Moje zdrowi stoi na pierwszym miejscu. Mam walczyć, żeby znowu dojść do walki o pas? To wspinanie się na szczyt jest takim dużym wyzwanie, a ja mam 35 lat. Oczywiście ludzie jeszcze walczą w tym wieku, ale ja się biję od 17 roku życia i stoczyłem 50 pojedynków. Toczyłem mocne batalie. Muszę to przemyśleć. Mogę dalej rywalizować, ale nie chcę, żeby ten sport mnie wycisnął i doprowadził do emerytury. Zobaczymy, być może to była moja ostatnia walka.

Dustin Poirier jest byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej. Nigdy jednak nie udało mu się zdobyć pełnoprawnego pasa. Amerykanin przedostatni raz walczył podczas gali UFC 299, która odbyła się 9 marca. Wygrał wówczas przez nokaut z Benoit St. Denisem. Poirier ma na swoim koncie 39 zawodowych pojedynków, z których 30 wygrał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of seroslav
seroslav

Maximum FC
Heavyweight

1,724 komentarzy 5,668 polubień

Skończył karierę ale lekko

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Tudor
Tudor

Brutaal
Welterweight

531 komentarzy 1,981 polubień

Nawciskałeś mu jobów ile mogłeś Dustin.
Jak mówił o rodzinie i wspomniał o córce żeby się nie martwiła, bo tacie nic nie jest... zacisnęło mnie w gardle i to mocno...
Tłumacze sobie, że Islam nie poddał go wcześniej przez treningi z Gamerem.
Piękna kariera, może być chłop z siebie dumny.
img_1_1717339757384.jpg

Odpowiedz 6 polubień

K
Kredens

Oplot Challenge
Heavyweight

174 komentarzy 446 polubień

Mocna walka Dustina, zapaśniczo i w parterze pokazał klase(oczywiście jak na swój poziom). Nie oglądałem na żywo, wstałem i zobaczyłem wynik, a dopiero później zobaczyłem walkę.

Nie spodziewałem się, że po pierwszej rundzie obraz walki się zmieni, ale zostałem zaskoczony. Szacun Dustin, dałeś ile mogłeś.

Na pewno Islam nie jest i nie będzie nowym Khabibem.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Risky
Risky

UFC
Welterweight

9,837 komentarzy 34,595 polubień

W świetle tej walki w rewanżu stawiam na Armaniego. Może mu nastukać w stójce a parter nie będzie stuprocentowym azylem dla islama.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Arczi1990
Arczi1990

EFC Africa
Bantamweight

2,727 komentarzy 5,436 polubień

Myśl o tym, że już mogę nie zobaczyć go w walce napawa mnie smutkiem.

Odpowiedz polub

Avatar of messifc
messifc

PRIDE FC
Lightweight

6,286 komentarzy 12,725 polubień

W końcu nauczył się zapasów i chce kończyć karierę. Co za paradoks...
:cryme:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Draniu
Draniu

Shark Fights
Middleweight

1,253 komentarzy 1,491 polubień

Dzięki Dustin za wiele lat wrażeń. Jesteś jednym z najlepszych zawodników MMA i zapisałeś kilka kartek historii w tym sporcie. Jesteś zajebistym zawodnikiem i mimo że bez pasa to dla mnie i tak jesteś mistrzem. UFC bez Poriera nie będzie już takie samo.

Odpowiedz 1 Like