Gilbert Burns jest zdania, że Charles Oliveira jest zawodnikiem, który sprawił, że MMA w Brazylii ponownie wzniosło się na szczyty popularności.

Brazylijscy zawodnicy od początku historii MMA mają w niej swój ogromny udział. Gilbert Burns uważa jednak, że po tym jak Anderson Silva przestał być mistrzem i zakończył swoją przygodę z MMA, w Brazylii dyscyplina ta straciła nieco blasku. Dopiero pojawienie się na szczycie wagi lekkiej Charlesa Oliveiry sprawiło, że MMA powróciło na dawne pozycje. Będąc gościem audycji Believe You Me Burns powiedział:

Charles Oliveira pomógł odbudować popularność MMA w Brazylii. Mieliśmy Andersona Silvę, ale później straciliśmy nieco. Następnie pojawiła się Amanda Nunesa, ale nie zrobiła takiej furory w Brazylii. Potem był Figueiredo, ale z nim było podobnie. Następnie na scenę wszedł Glover i wówczas ten ogień znowu nieco zapłonął. Dopiero jednak Oliveira rozpalił na poważnie serca w Brazylii.

Charles Oliveira zdobył tytuł mistrzowski w roku pokonując przed czasem Michaela Chandlera. Podczas gali UFC 269 obronił tytuł w starciu z Dustinem Poirierem. Brazylijczyk utracił tytuł mistrzowski przy okazji walki z Justinem Gaethje. Charles pokonał rywala, ale przed starciem nie zmieścił się w wymaganym limicie wagi lekkiej, co spowodowało odebranie mu pasa. Podczas gali UFC 280 Charles Oliveira zmierzył się z Islamem Makhachevem w boju o pas wagi lekkiej. Brazylijczyk przegrał pojedynek przez poddanie i nie odzyskał tytułu, który niegdyś wisiał na jego biodrach.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

33,188 komentarzy 113,347 polubień

Czekamy na powrót króla :tellmemore:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,578 komentarzy 79,231 polubień

Jego styl walki to dobry wehikuł czasu w czasy PRIDE kiedy Wanderlei, Shogun i inne szalone brazole walczyli. Mało już się tego widuje.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Bantamweight

3,126 komentarzy 9,889 polubień

Czarli walczy w może najlepszej sportowo a na pewno "popularnościowo" dywizji i ma bardzo widowiskowy styl walki, więc to normalne.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,996 komentarzy 75,334 polubień

Chyba Burns POATANA nie lubi i Nunes.

Odpowiedz polub

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,899 komentarzy 21,500 polubień

Chyba Burns POATANA nie lubi i Nunes.

nie powiedziałbym
Alex stosunkowo niedawno został mistrzem, amand to kij a jednak Czarli ma najwięcej z nich folołów na insta i jest najbardziej medialny

Odpowiedz 4 polubień