Jan Błachowicz

Koniec roku to okres podsumowań i zestawień. Również organizacja UFC przygotowuje swoje rankingi, w tym subiektywne zestawienie najlepszych zawodników organizacji 2020 roku przygotowane przez osoby redagujące serwis ufc.com. Wśród dziesięciu najlepszych znalazło się również miejsce dla Jana Błachowicza.

W zestawieniu przygotowanym na stronie UFC Polak zajął drugą pozycję. Całość rankingu wygląda w następujący sposób.

10 – Israel Adesanya
9 – Charles Oliveira
8 – Glover Teixeira
7 – Brandon Moreno
6 – Valentina Shevchenko
5 – Khamzat Chimaev
4 – Gilbert Burns
3 – Kevin Holland
2 – Jan Błachowicz
1 – Deiveson Figueiredo

Jan Błachowicz ma za sobą świetny rok w karierze. 15 lutego zmierzył się podczas gali UFC Fight Night 167 z Coreyem Adresonem i w pięknym stylu zrewanżował mu się za przegraną sprzed lat.  Nokaut w pierwszej rundzie na Andersonie był dla Polaka czwartą wygraną z rzędu i zagwarantował mu walkę o pas wagi półciężkiej.

Do walki mistrzowskiej o zwakowany przez Jona Jonesa pas doszło 26 września. Jan Błachowicz wszedł wówczas do klatki z Dominickiem Reyesem. Starcie potrwało niecałe dwie rundy, a Jan Błachowicz pod koniec drugiej odsłony walki znokautował Reyese i zdobył upragniony pas UFC.

W swoim kolejnym boju Błachowicz najprawdopodobniej zmierzy się z Israelem Adesanyą. Do walki ma dojść w marcu 2021 roku.

10 KOMENTARZE

  1. Te nagrody i rankingi ostatnio to jakieś nieporozumienie. Najpierw Lewandowski z drewna, teraz Błachowicz lucky puncher.

    Aha, dodam tylko, że za platformy tego nie było!

  2. Jak na dłoni widać, że Janek powinien się teraz zmierzyć z Gloverem, a nie ten Izrael, jakiś leszcz z samego końca rankingu :jarolaugh:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.