Jan Błachowicz potwierdził, że nie dojdzie do jego walki Aleksandarem Rakiciem. Polak ma problem zdrowotny z brakami i musi przejść zabieg, aby móc dalej normalnie trenować.

20 stycznia podczas gali UFC 297 miało dojść do walki Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem. Dziś jednak rywal Polak poinformował, że do walki nie dojdzie pisząc o tym w mediach społecznościowych:

Nie możesz nigdy przegrywać rewanżu, jeśli wypadasz po raz drugi. Legendarne pier***enie.

Jan Błachowicz w rozmowie z Patrykiem Prokulskim dla TVP Sport potwierdził wypadnięcie ze styczniowego pojedynku i powiedział:

Rakić niech się cieszy, że tak się stało. Uniknie drugi raz połamania i nie będzie musiał płakać po walce po raz kolejny. Mam zwyrodnienia na barkach, które są już długo. Do tej pory to były tylko dolegliwości bólowe. Ból zaakceptowałem, ale w ostatnim czasie doszedł straszny brak siły. Liczę, że mam około 40 procent siły. Moje barki nie funkcjonują. Nie jestem w stanie się przygotować. Zapadła decyzja taka, że idziemy „pod nóż”. A w takim przypadku nie mogę walczyć. Liczyłem, że jeszcze się uda to pociągnąć blokadą czy czymś, ale nic nie pomogło. Zdrowie jest ważniejsze.

Wstępnie termin zabiegu Błachowicz ma ustalony na styczeń, ale próbuje znaleźć na to wcześniejszy termin.

Błachowicz jest byłym mistrzem UFC wagi półciężkiej. Rywalizuje w najważniejszym oktagonie świata od roku 2014. Pas amerykańskiej organizacji zdobył w roku 2020 pokonując Dominicka Reyesa. W kolejnej walce obronił tytuł przeciwko Israelowi Adesanyi, a następnie utracił go w boju z Gloverem Teixeirą. Po tym starciu Polak pokonał Aleksandara Rakicia, a w grudniu zeszłego roku walczył ponownie o pas, ale zremisował w pojedynku z Magomedem Ankalaevem. W tym roku Jan starł się z Alexem Pereirą, ale przegrał z nim na punkty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,942 komentarzy 2,999 polubień

Jan Błachowicz potwierdził, że nie dojdzie do jego walki Aleksandarem Rakiciem. Polak ma problem zdrowotny z brakami i musi przejść zabieg, aby móc dalej normalnie trenować. 20 stycznia podczas gali UFC 297 miało dojść do walki Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem. Dziś jednak rywal Polak poinformował, że do walki nie dojdzie pisząc o tym w […]

Odpowiedz polub

click to expand...