Była pretendentka do mistrzowskiego pasa UFC, Bethe Correia z powodu powodu operacji wycięcia wyrostka robaczkowego wycofała się pożegnalnej walki z Wu Yanan do której miało dojść na pierwszej gali UFC w 2021 roku.

Była pretendentka do pasa wagi koguciej, Beth Correia przeszła we wtorek udaną operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Zawodniczka została wypisana ze szpitala w środę i po rozmowie z lekarzami stwierdziła, że spodziewa się, stoczenia pożegnalnej walki pod koniec marca lub na początku kwietnia. Nie wiadomo jeszcze czy organizacja UFC spróbuje znaleźć nową przeciwniczkę dla Wu Yanan na galę UFC Fight Island 7 która odbędzie się 16 stycznia w Abu Zabi.

Weteranka UFC opublikowała oświadczenie w którym potwierdza, że „ostatnia walka przed przejściem na sportową emeryturę będzie musiała zostać odłożona na późniejszy termin”:

Bóg zawsze wie, co jest dla nas najlepsze…

Tak ciężko trenowałam do tej walki, jednak w środku nocy zaczęłam odczuwać potworny ból. Zostałam przyjęta do szpitala i stwierdzono u mnie zapalenie wyrostka robaczkowego. Lekarze poinformowali mnie i moją rodzinę, że to ciężki przypadek i będę wymagał pilnej operacji.

Chcę podziękować UFC i Danie White za wspieranie mnie przez lata.

Mój ostatni taniec i walka przed przejściem na emeryturę będą musiały zostać odłożone na późniejszy termin, nie mogę się doczekać, aż dam dla was niesamowity występ w klatce.

Correia (MMA 11-5-1) ogłosiła wcześniej, że walka z Wu Yanan będzie ostatnią w jej karierze. 37-letnia Brazylijka w organizacji UFC spędziła siedem lat w trakcie których udało się jej w 2015 roku po zwycięstwach nad Julie Kedzie, Jessamyn Duke i Shayną Baszler zmierzyć się z mistrzynią Rondy Rousey w jej rodzinnej Brazylii. Walka zakończyła się ciężkim nokautem w pierwszej rundzie.

Od tego czasu Correia wygrała tylko dwa starcia w oktagonie pokonując Jessicą Eye i Sijarą Eubanks. Przegrywała za to z takimi nazwiskami jak Holly Holm, Raquel Pennington i Irene Aldana. W swoim ostatnim występie w lipcu tego roku na gali „Fight Island” przegrała przez jednogłośną decyzję z Pannie Kianzad.

Gala UFC Fight Island 7 odbędzie się 16 stycznia w Abu Zabi a główną atrakcją wydarzenia będzie pojedynek Maxa Hollowaya z Calvinem Kattarem.

 

View this post on Instagram

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.