Chociaż Ben Askren zapowiedział, że odchodzi na sportową emeryturę, postanowił jednak nie zamykać całkowicie drzwi do ewentualnego powrotu. W rozmowie z mediami po ostatniej gali organizacji One, powiedział, że tym co może spowodować, iż kolejny raz wejdzie do klatki, będzie możliwość ostatecznego udowodnienia, że jest najlepszym zawodnikiem wagi półśredniej na świecie. Askren powiedział również, że w tym celu chciałby się zmierzyć z Georgesem St. Pierrem.

Wygląda na to, że Askren, mimo swojej niechęci do UFC i szefa organizacji, nadal uważa, iż do jego pojedynku z GSP może dojść. Powiedział o tym podczas audycji MMAjunkie Radio.

Moją główną motywacją jest udowodnienie, że jestem numerem 1 na świecie. Uważam, że do tej walki dojdzie w Bell Centre w Montrealu. Najpewniej pod koniec 2019 roku zawalczę przeciwko GSP.

Askren dodał również, że nie zrobiłby tego dla pieniędzy.

Nie potrzebuję więcej pieniędzy. Mam tylko do udowodnienie, tę jedną rzecz. Uważam, że byłem numerem jeden przez pięć lat i chciałbym to udowodnić. Tylko to mnie interesuje.

19 KOMENTARZE

 1. Moją główną motywacją jest udowodnienie, że jestem numerem 1 na świecie. Uważam, że do tej walki dojdzie w Bell Centre w Montrealu. Najpewniej pod koniec 2019 roku zawalczę przeciwko GSP.

  Poczekaj ze cztery lata więcej, to GSP już wtedy całkiem zdziadzieje.

 2. "Uważam, że byłem numerem jeden przez pięć lat w jakiejś tam organizacji i chciałbym to udowodnić."

  Poprawiłem.

 3. Rozumiem, że Askren ma na myśli, że zbiera hajsik na konsolę, żeby móc pograć w UFC, stworzyć swoją postać i zawalczyć z GSP i dopiero pod koniec 2019 roku będzie miał całą kwotę na konsolę i gierkę.

 4. GSP to nie jest w tym momencie numerem jeden w dywizji, w której zdobył pas.

  A ten o pieniądzach gada niepytany….

 5. "Uważam, że byłem numerem jeden przez pięć lat w jakiejś tam organizacji i chciałbym to udowodnić."

  Poprawiłem.

  I teraz ma to w końcu ręce i nogi.

 6. Nie ważne jak gadają, oby gadali, btw jak chce być nr.1 to niech zrobią walkę u JBJ w garażu obaj aktualnie nie walczą a tak od razu by się wykrystalizował p4p champ, z grzeczności mogli by zaprosić mysze w 5 rundzie miał by szanse Bena poddać chyba że wcześniej by mu zafundował ko.

  :DC:

 7. Nasz Mamed jest numerem jeden od jakiś 8 lat. Dawać mu tego Silve to udowodni to!!!

  potwierdzam NASZ Mamed Polak najlepszy

 8. Tak myślałem, że teraz każdy przeciętny zawodnik będzie chciał się ogrzać w blasku chwały GSP. Nie dla psa kiełbasa:kis: Nie wiem Ben, poćwicz, wygraj jakiś pas to może ktoś się tobą zainteresuje. Może.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.