Już 10 września dojdzie do starcia Taia Tuivasy z Alexandrem Volkovem. Zdaniem Michaela Bispinga, byłego mistrza UFC, bardzo trudno wskazać faworyta tego pojedynków, bo obaj zawodnicy dysponują bardzo różnymi stylami walki i każdy z nich ma szansę na wygraną.

Gala UFC 293: Adesanya vs Strickland odbędzie się 10 września w hali Qudos Bank Arena w australijskim Sydney. W drugim najważniejszym boju tego wydarzenia dojdzie do pojedynku w wadze ciężkiej pomiędzy Taiem Tuivasą a Alexandrem Volkovem. Analizując to starcie dla kanału TNT Sports Michael Bisping powiedział, że bardzo trudno wskazać faworyta pojedynku.

Nie wydaje mi się, żeby Volkov poruszał się tak dobrze jak Gane i na pewno nie dysponuje taką siłą ciosu jak Sergei Pavlovich, czyli zawodnicy, którzy pokonali Tuivasę. To będzie więc bardzo interesujące starcie, w którym Volkov będzie chciał korzystać ze swoich gabarytów, zasięgu i dobrego kickboxingu, a Tuivasa będzie chciał rozpuścić ręce i szukać nokautu, będzie chciał skrócić dystans, zapchnąć rywala pod siatkę i pójść na wymianę. Będzie to jednak bardzo trudne do zrobienia w walce z Volkovem. To jest więc bardzo interesujące zderzenie stylów i obaj mają szansę na wygraną.

Tai Tuivasa, który w ostatnim starciu dla UFC, został błyskawicznie znokautowany przez Sergeia Pavlovicha, jest po dwóch przegranych z rzędu. Wcześniej pokonał go Ciryl Gane. Przed pojedynkiem z Francuzem Tuivasa był na fali pięciu wygranych z rzędu.

Alexander Volkov jest natomiast po dwóch wygranych. W marcu tego roku pokonał Alexandra Romanova, a wcześniej rozbił Jairzinho Rozenstruika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Heavyweight

18,732 komentarzy 31,867 polubień

Raczej to Wołkow (10-4 UFC) bierze i może nawet przed czasem. Tuivasa (8-5 UFC) 3 ciężka walka z rzędu po 2 KO... a Rusek tylko raz przegrał przez KO w UFC i było to z Lewisem, ale już dawno bo 18 r... a ostatnio kończył przez KO1 Romanov'a czy Rozenstruik, który raczej powinien być na odbudowanie dla Tai'a a nie Rusek. :boss:

Odpowiedz 3 polubień

K
Kredens

Oplot Challenge
Heavyweight

173 komentarzy 445 polubień

Chociaż z drugiej strony, to z tego co pamiętam Tuivasa ustrzelił Gane i był knockdown. Może ruska też ustrzelić, ale ciekawe czy uda mu się skończyć. Czas pokaże, w każdym razie fajna walka.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Heavyweight

18,732 komentarzy 31,867 polubień

Chociaż z drugiej strony, to z tego co pamiętam Tuivasa ustrzelił Gane i był knockdown. Może ruska też ustrzelić, ale ciekawe czy uda mu się skończyć. Czas pokaże, w każdym razie fajna walka.

Tylko jak przegra to będzie miał 0-3... z ostatnich walk widać że go nie oszczędzają w ogóle. Gane wprawdzie miał nokdaun ale szybko doszedł do siebie i już w 2 r rozbijał go kopnięciami, a Rusek też dobrze kopie plus ma jeszcze lepsze warunki fizyczne od Cyrila z którym przegrał, ale tylko na pkt. :boss:

Odpowiedz polub

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Featherweight

1,942 komentarzy 4,173 polubień

Nie mogę się doczekać tej walki :bleed: Moim zdaniem Tai urwie Alexandrowi łeb.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Bantamweight

8,117 komentarzy 18,153 polubień

Jeżeli Wołkow nie nadzieje się na jakąś mocną kontrę, bo Tai potrafi mocno przypaździerzyć, to powinien wypunktować zawodnika z Australii. Po jego stronie na pewno technika i przewaga warunków fizycznych (ponad dwa metry wzrostu i zasięgu), w parter raczej nie będzie chciał iść

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,555 polubień

Jestem ciekawy tego zestawienia wielkich chłopisk

Odpowiedz 1 Like