Edson Barboza, który po ostatniej wygranej awansował na dziewiąte miejsce rankingu wagi piórkowej UFC, w kolejnym boju chciałby się zmierzyć z kimś z pierwszej piątki zestawienia.

Podczas gali UFC 262 Shane Burgos został znokautowany przez Edsona Barbozę. Burgos został w walce mocno trafiony przez Edsona i chociaż wydawało się, że wszystko jest dobrze, dopiero po chwili zaczął chwiać się na nogach i upadł.

W rozmowie dla serwisu Combate Barboza skomentował tę sytuację w klatce.

Widziałem opóźnione reakcje po ciosach, ale nie takie. Gdy walka się skończyła zapytałem trenera o to, co się stało i kiedy trafiłem rywala? Nie pamiętałem tego. Byłem zaskoczony, bo on zaczął się chwiać po kilku dobrych sekundach.

Barboza powiedział również jak widzi swoją przyszłość w kategorii piórkowej.

Chcę walczyć z najlepszymi. Pokonałem Dan Ige (Barboza przegrał niejednogłośną decyzją sędziów – przyp. red.), pokonałem dwóch rywali z pierwszej dziesiątki. Chcę się dalej wspinać w rankingu i walczyć z najlepszymi. Pewnego dnia chcę dostać szansę walki o pas. Chcę teraz kogokolwiek z pierwszej piątki rankingu.

Aktualnie w pierwszej piątce rankingu wagi piórkowej znajdują się: Max Holloway, Brian Ortega, Yair Rodriguez, Chan Sung Jung i Calvin Kattar.

Edson Barboza walczy dla UFC od roku 2010. W tym czasie stoczył 25 pojedynki, z których wygrał 16. W swojej karierze pokonywał takich rywali jak: Dan Hooker, Gilbert Melendez czy Anthony Pettis.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.