Już od dłuższego czasu mówi się o rozszerzeniu Muhammad Ali Boxing Reform Act (Ali Act) na inne sporty walki, w tym MMA.

Muhammad Ali Boxing Reform Act (Ali Act) to prawo federalne, które weszło w życie w roku 2000. Głównymi założeniami tej ustawy jest obrona praw i działanie dla dobra zawodników boksu. Prawo to ma chronić zawodników przed nieuczciwymi praktykami promotorów. W myśl ustawy zakazane jest np. łączenia funkcji menedżera i promotora bokserskiego i wiązania zawodników umowami trwającymi dłużej niż rok. Organizatorzy muszą również ujawniać wypłaty dla zawodników, a sportowe komisje stanowe posiadają uprawnienia dzięki, którym mają np. wpływ na układanie bokserskich rankingów.

Przeciwko rozszerzeniu zakresu Ali Act na MMA jest  UFC, które lobbuje w tej sprawie w amerykańskim kongresie.

Niedawno jednak Waszyngton odwiedzili byli zawodnicy UFC: Randy Couture, Jon Fitch i Ben Askren, którzy wspierają zmianę prawa. Aktualny mistrz ONE Championship Ben Askren, w jednym z podcastów wyjaśnił po co przybył do stolicy USA.

Przyjechałem tu z Randym Couturem i Jon Fitchem, aby spotkać się z kongresmenami i wyjaśnić im czym w praktyce jest tzw. Ali Act. Jest to prawo chroniące bokserów przed promotorami i zależy nam na tym, aby nie obejmowało ono jedynie bokserów, ale również inne sporty walki. Chcielibyśmy być chronieni tak samo jak bokserzy.

2 KOMENTARZE

  1. Emeryt, najnudniejszy zawodnik w historii, i kolo bijący się w Azji którego wszyscy mają w dupie.

    Seems legit:goldi:

  2. Jest to prawo chroniące bokserów przed promotorami i zależy nam na tym, aby nie obejmowało ono jedynie bokserów, ale również inne sporty walki. Chcielibyśmy być chronieni tak samo jak bokserzy.

    Chronić to się powinno ludzi przed takimi zamulaczami jak Askren i Fitch, dramat…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.