Jakiś czas temu Dana White opowiedział o planach Conora McGregora na kolejną walkę po starciu z Floydem Mayweatherem Jr.

Wiesz co Conor mi powiedział? Chce walki z Khabibem w Rosji. Czy on nie jest niesamowity? Wyznał mi, że chce takiego starcia. Gość po prostu jest wyjątkowy.

Sam McGregor później również potwierdził, że myśli o takim pojedynku. Skąd jednak pomysł na walkę w Rosji? Artem Lobov, kolega i sparingpartner Conora McGregora opowiedział o tym w rozmowie z MMAFighting.

Za każdym razem gdy jestem w Rosji, wydaje mi się, że to najbardziej popularny sport w tym kraju. Ludzie kochają tam MMA, które weszło już do tzw. głównego nurtu i jest wiele powodów ku temu. Fedor Emelianenko to ich narodowym skarb. Władimir Putin jest jego fanem i fanem sportu.

Lobov dodał również, że sam McGregor jest bardzo popularny w Rosji.

Osobowości takie jak Conor McGregor działają tam na ludzi. On jest twardy, zawsze gotowy by walczyć i nokautuje przeciwników. On jest również zawodnikiem, którego wszyscy tam znają. Wszystko to powoduje, że MMA w Rosji jest bardzo ważne i popularne. Gdy rozmawiam z rosyjskimi zawodnikami, mówią mi, że są wdzięczni Conorowi za to co zrobił. Postrzegają go jako osobę, która w pewnym stopniu wprowadziła MMA do sportowego głównego nurtu w Rosji.

Kolega Irlandczyka uważa także, iż starcie Khabiba Nurmagomedova z McGregorem w Rosji jest największym możliwym pojedynkiem jakie UFC może tam zorganizować.

Trudno powiedzieć jakie inne starcie na rosyjskim rynku mogłoby być większe. Wierzę jednak, że Khabib stał się w Rosji dużym nazwiskiem, dzięki popularności Conora McGregora. To Conor jest popularny w Rosji. Dzięki niemu coraz więcej Rosjan ogląda gale UFC. Im więcej oglądają, tym więcej rozumieją. Dzięki temu, gdy na scenie UFC pojawia się rosyjski zawodnik, ludzie z tego kraju zaczynają go wspierać.

 

2 KOMENTARZE

  1. Khabib stał się w Rosji dużym nazwiskiem, dzięki popularności Conora===kim jest ten Lobov gdyby nie McGregorLobova nienawidzą w rosjigdyby rasul za nim w moskwie nie wstawił pobiłi by go w klubie jak psa

  2. Jasne, że Conor chce walki z Khabibem. Jest pewien, że orzeł wypadnie z walki."i predict these things" tak to było?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.