Do ciekawego starcia w kategorii półciężkiej dojdzie podczas kwietniowej gali UFC Fight Night w Lincoln. Notowany na trzecim miejscu w kategorii do 93 kilogramów i były pretendent do tytułu mistrzowskiego Anthony Smith (MMA 33-14) skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą (MMA 30-7).

Amerykanin swój ostatni pojedynek stoczył 1 czerwca ubiegłego roku, kiedy to poddał w czwartej rundzie Alexandra Gustafssona (MMA 18-6). Wcześniej Smith miał okazję stanąć do walki o pas kategorii półciężkiej, ale po jednostronnym boju przegrał jednogłośnie na punkty z obecnie panującym Jonem Jonesem (MMA 25-1, 1NC).

Teixeira mimo 40 lat na karku znajduje się na fali wznoszącej, ponieważ od trzech pojedynków jest niepokonany. Wśród zawodników, którzy musieli uznać wyższość Brazylijczyka są m.in. Ion Cutelaba (MMA 15-4, 1NC) czy Karl Roberson (MMA 9-2), którzy przez Teixeirę byli odprawiani przed czasem.

Dotychczas organizacja UFC nie odkryła więcej kart dotyczących kwietniowej gali, ale trzeba przyznać, że to zestawienie w kategorii półciężkiej zdecydowanie jest warte uwagi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.