Do ciekawego starcia w kategorii półciężkiej dojdzie podczas kwietniowej gali UFC Fight Night w Lincoln. Notowany na trzecim miejscu w kategorii do 93 kilogramów i były pretendent do tytułu mistrzowskiego Anthony Smith (MMA 33-14) skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą (MMA 30-7).

Amerykanin swój ostatni pojedynek stoczył 1 czerwca ubiegłego roku, kiedy to poddał w czwartej rundzie Alexandra Gustafssona (MMA 18-6). Wcześniej Smith miał okazję stanąć do walki o pas kategorii półciężkiej, ale po jednostronnym boju przegrał jednogłośnie na punkty z obecnie panującym Jonem Jonesem (MMA 25-1, 1NC).

Teixeira mimo 40 lat na karku znajduje się na fali wznoszącej, ponieważ od trzech pojedynków jest niepokonany. Wśród zawodników, którzy musieli uznać wyższość Brazylijczyka są m.in. Ion Cutelaba (MMA 15-4, 1NC) czy Karl Roberson (MMA 9-2), którzy przez Teixeirę byli odprawiani przed czasem.

Dotychczas organizacja UFC nie odkryła więcej kart dotyczących kwietniowej gali, ale trzeba przyznać, że to zestawienie w kategorii półciężkiej zdecydowanie jest warte uwagi.

14 KOMENTARZE

 1. Smith go rozdupcy.

  70% tak, ale jakieś fajne poddanko ze strony dziadka Glovera po przetrwaniu nawałnicy to byłoby coś pięknego.

 2. Team Lionheart , Smithowi i Santosowi jednak zmiana na kategorie polciezka zrobila dobrze w przeciwienstwie do  Weidmana i Rockholda. Mogliby jeszcze zorganizowac taka walke Rockhold vs Weidman o pas BGC  Baddest Glass Chin :juanlaugh:

 3. Dotychczas organizacja UFC nie odkryła więcej kart dotyczących kwietniowej gali,

  :najmancoty: juz jest ogloszonych 5 walk.

 4. :najmancoty: juz jest ogloszonych 5 walk.

  Oficjalnie? Bardzo ciekawe, pewnie piszesz m.in.o Zawadzie, a to nie jest walka ogłoszona przez UFC.. :roberteyeblinking:

 5. W pierwszym polroczu UFC planuje wgl jakas gale w Europie poza ta w Londynie ?

  Nie. Miała być Praga, ale odpuścili pomysł i został tylko Londyn

 6. Oficjalnie? Bardzo ciekawe, pewnie piszesz m.in.o Zawadzie, a to nie jest walka ogłoszona przez UFC.. :roberteyeblinking:

  No np ale juz 2 inne portale pisza o tych zestawieniach to nie wiem czy to ploty…

 7. No np ale juz 2 inne portale pisza o tych zestawieniach to nie wiem czy to ploty…

  Nie ploty, te walki się odbędą. Ale nie są one oficjalnie anonsowane przez UFC, a ja napisałem, że "organizacja UFC nie odkryła więcej kart" 😉

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.