Rywalizujący w kategorii półciężkiej UFC, Anthony Smith, odpowiedział na wyzwanie rzucone po gali UFC 280 przez Nikitę Krylova. „Lwie Serce” wyraził gotowość rywalizacji z zawodnikiem urodzonym na Ukrainie podając marzec jako potencjalny termin powrotu.

Podczas gali UFC 280, która odbyła się 22 października w Abu Zabi. Krylov zmierzył się z Volkanem Oezdemirem. Po zaciętej pierwszej rundzie, w której „The Miner” miał problemy na samym początku, ostatecznie 30-latek przejął inicjatywę i kontrolował rywala w parterze przez pozostałe dwie odsłony. Krylov zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów, a tym samym awansował na 8. pozycję w rankingu kategorii półciężkiej UFC. Podczas wywiadu po gali wyraził gotowość do rywalizacji z Anthonym Smithem.

Do samego wyzwania ustosunkował się sam Amerykanin w rozmowie z portalem MMA Fighting. „Lwie Serce” w pozytywnych słowach wypowiedział się na temat umiejętności Krylova oraz wyraził chęć na stoczenie walki z nim. Jako potencjalny termin w którym mogliby się zmierzyć wskazał marzec.

Bardzo szanuję Nikitę Krylova. Kilkakrotnie mówiłem, że jest czarnym koniem tej dywizji. Zgasił szybko światła Alexandrowi Gustafssonowi, którego nikt nigdy nie wyeliminował w ten sposób. Mi zajęło to cztery rundy, gdy walczyłem przeciwko niemu. Mam dużo szacunku do tego gościa. Moja odpowiedź brzmi tak, podobnie jak w przypadku każdego w tej dywizji. Zdecydowanie się na to zgadzam. Może marzec? Wchodzę w to.

Smith (MMA 36-17) przegrał w ostatniej walce z Magomedem Ankalaevem na UFC 277 w lipcu. Amerykanin złamał kostkę podczas starcia, które skończyło się w drugiej rundzie po ciosach 30-latka. Przegrana ta przerwała serię trzech zwycięstw z rzędu Smitha. „Lwie Serce” w 2019 roku na gali UFC 235 otrzymał szansę walki o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Wówczas przegrał z Jonem Jonesem po niezbyt ciekawych pięciu rundach. Smith zajmuje 5. miejsce w rankingu kategorii półciężkiej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

BogdanJanusz

ONE FC
Light Heavyweight

2,503 komentarzy 6,714 polubień
TomaszX

BAMMA
Flyweight

723 komentarzy 851 polubień
bassline9

Maximum FC
Bantamweight

1,439 komentarzy 2,882 polubień
VikingIno

Brutaal
Featherweight

475 komentarzy 778 polubień

#mnietymbardziejnie

Odpowiedz polub

Olo

WSOF
Heavyweight

3,545 komentarzy 14,986 polubień

#mnieteznieiznamkogoskogoteznie

Odpowiedz polub

Kukul24

WSOF
Light Heavyweight

3,377 komentarzy 1,688 polubień

Al capone nawet z czasów oplota by go rozjebał;)
Ale rankingowo walka ma sens cała czołówka dywizji zajęta(Nie wiem co u rakicia no i wiadomo z anglikiem niedawno przegrał) to Nikita może sobie przed walkami z topem dodać jakieś ko do highlitu.
Smith jest mocny na emerytów kiedy ktoś stawia jakieś warunki walki to pęka mu psycha I w chodzi w tryb manekina do napierdania.

Odpowiedz polub