Fot: Esther Lin / MMAFighting

Wygląda na to, że „Rumble” nacieszył się już sportową emeryturą.

Menadżer Anthony’ego Johnsona Ali Abdel-Aziz powiedział Arielowi Helwaniemu w poniedziałkowym The MMA Hour, że znany z nokautującego uderzenia „Rumble” planuje powrót do walk i w tym tygodniu spotka się z prezydentem UFC Daną White’em, by to przedyskutować.

„To musi mieć dla niego sens” – stwierdził Abdel-Aziz.

33-letni Johnson może wrócić do UFC jako zawodnik kategorii ciężkiej po tym, jak ostatnie trzy lata bił się w wadze półciężkiej. Anthony przegrał w kwietniu z Danielem Cormierem na UFC 210, po czym niespodziewanie ogłosił zakończenie kariery sportowej.

„On powróci jako ciężki” – powiedział Abdel-Aziz. „Chcemy, by wrócił do wagi ciężkiej”.

Menadżer Johnsona dodał, że jego podopieczny będzie testowany przez sześć miesięcy przez Amerykańską Komisję Antydopingową USADA, co oznacza, że mógłby zawalczyć najwcześniej w drugim kwartale 2018 roku.

Johnson (MMA 22-6) ma na koncie dwie walki o pas mistrza dywizji półciężkiej UFC, ale w tej organizacji bił się także w limicie wagowym kategorii… półśredniej. Ma na koncie także jedną walkę w wadze ciężkiej – na gali WSOF 2 w marcu 2013 roku pokonał jednogłośną decyzją Andreia Arlovskiego.

„Dana White naprawdę kocha Anthony’ego Johnsona” – dodał Abdel-Aziz. „Jak można go nie kochać? On jest przerażający”.

3 KOMENTARZE

  1. Nie wraca do pół ciężkiej, gdyż obsrał zbroję przed wulkanem hehe

  2. Jak zwał tak zwał jakby oceniał jego emeryturę ale największy morderca w ufc wraca !

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.