Anthony Johnson (10-4) który po raz trzeci w karierze nie zrobił wagi, tym razem przed  sobotnią walką z Vitorem Belfortem na gali UFC 142 został dziś zwolniony z UFC. O zwolnieniu zawodnika poinformował szef, federacji Dana White:

To już trzeci raz kiedy nie zrobił wagi. Niestety do trzech razy sztuka i nie ma cię już z nami.

Johnson mimo zmiany wagi na wyższą, wszedł w piątek na wagę ważąc 197 funtów czym przekroczył wymagany  limit wagi średniej o rekordowe 12 funtów. Zawodnik usprawiedliwiał się mówiąc że w piątek rano po przebudzeniu nie mógł ruszać nogami a wezwany na miejsce lekarz UFC natychmiast kazał mu zacząć nawadnianie organizmu i zrezygnowanie z ostatniego etapu zbijania wagi.

UFC za przekroczenie wagi ukarało go przekazaniem 20 % swojej pensji na konto Belforta i dodatkowo ustaliło nowy limit 205 funtów w jakich zawodnik miał zmieścić się podczas dodatkowego ważenia w południe w dniu walki.  „Rumble” osiągnął sobotni limit i do walki jak wiemy doszło ale mimo tego szef UFC już w piątek mówił że jego kontrakt z UFC niezależnie od wyniku walki wisi na włosku:

To była jedna z najbardziej nieprofesjonalnych rzeczy jakie widziałem w swoim życiu. Wcześniej walczył w limicie 170 funtów. Poszedł do wagi 185 żeby nie mieć już więcej problemów z wagą, i sprawił że obcinanie wagi było najgorszym jakie miał w karierze. Mało brakowało a zrujnowałby jedną z walk wieczoru w Brazylii. Nie wiem co mam jeszcze powiedzieć ale na pewno nie jestem z tego zadowolony.

Szef UFC dodał jednak że mimo wszystko drzwi UFC dla Johnsona pozostaną otwarte i za jakiś czas, fighter może powrócić do organizacji ale mimo wszystko ktoś musi ponieść karę za całą sytuację do jakiej doszło:

To nie tak że go nie lubię. Właściwie to bardzo go lubię. Kiedy z nim rozmawiasz to wiesz że to jest dobry człowiek. Nie wiem kogo mam winić za to wszystko. Mamy winić go ? Mamy winić jego team ? Jego obóz ? Kto ma wziąć na siebie odpowiedzialność ? To jest tak że jesteś dorosłym facetem i to ty jesteś odpowiedzialny za swoje czyny.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.