johnson2

Sensacyjnie zakończyła się walka wieczoru dzisiejszej gali UFC on FOX 14! Anthony Johnson w kapitalnym stylu zdemolował bohatera publiczności, Alexandra Gustafssona. Pojedynek rozpoczął się spokojnie, obaj zawodnicy badali się i wymieniali sporadyczne ciosy. Podczas jednej z takich wymian “Mauler” włożył oponentowi palce do oczu, co spowodowało chwilową przerwę zarządzoną przez sędziego. Gdy arbiter wznowił walkę Szwed natychmiast zaatakował frontalnym kopnięciem, które Amerykanin skontrował mocarnym sierpowym, posyłając przeciwnika na deski. Johnson potrzebował jeszcze kilkunastu dodatkowych ciosów na ziemi, aby przekonać sędziego, iż odskakująca do góry głowa Gustafssona, to wystarczający powód do interwencji!

Johnson (MMA: 19-4, 5. na świecie) w minionym roku do klatki wkraczał trzykrotnie. W styczniu znokautował w pierwszej rundzie Mike Kyle’a podczas ósmej gali World Series of Fighting, czym utorował sobie powrót do największej organizacji świata. W kwietniu, na UFC 172, wypunktował walczącego na dzisiejszej karcie Phila Daviesa; w lipcu natomiast błyskawicznie, bo już w pierwszej minucie walki, znokautował Rodrigo Nogueirę na odbywającym się w San Jose UFC on FOX 12.

Gustafsson (MMA 16-3, 2. na świecie), ostatnią walkę stoczył z przyszłym rywalem Janka Błachowicza – Jimim Manuwą – w marcu ubiegłego roku, podczas odbywającego się w Londynie UFC Fight Night 38. “The Mauler” nie dał wówczas Anglikowi żadnych szans, powalając go na deski i wykańczając ciosami w parterze już w drugiej rundzie. Po tym pojedynku Szwed miał zawalczyć we wrześniu na UFC 178, gdzie miał skrzyżować rękawice w rewanżowej walce o pas z aktualnym mistrzem – Jonem Jonesem. Gustafsson doznał jednak na jednym z treningów kontuzji, i w jego miejsce “wskoczył” Daniel Cormier (choć walka ostatecznie i tak do skutku doszła dopiero na początku 2015 roku). W 2013 roku Alex także pojedynkował się tylko jeden raz, podczas UFC 165, gdzie przegrał jednogłośnie na punkty z Jonesem – stawką tego kapitalnego pojedynku był pas mistrzowski wagi półciężkiej.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.