3d0jp01p

Duńska zawodniczka Anna Elmose zadebiutuje w UFC na gali UFC Fight Night 87. W oktagonie przywita ją Germaine de Randamie.

Germaine (MMA 5-3) jest bardzo utytułowaną zawodniczką muay thai. Dziesięciokrotnie zdobyła mistrzostwo świata, a jej bilans w walkach w tej formule wynosi 36-0 co jest niepobitym do dziś rekordem w żeńskiej odmianie tego sportu. Holenderka ma tytuły mistrzowskie organizacji takich jak: WIKBA, IMTF, WPKL. Należy jednak jasno napisać, że to nie są czołowe organizacje kickboxingu/muay thai, nie są nawet drugą ligą. Dlatego też pomimo licznych tytułów mistrzowskich, Randamie nie pokazuje swego tajskiego boksu w takim stopniu jak choćby Joanna Jędrzejczyk. W ostatnim boju udało jej się odprawić ciosami Larissę Pacheco, ale walkę wcześniej przegrała z Amandą Nunes.

Anna (MMA 3-0) ma tylko trzy zawodowe walki na koncie. Wszystkie je wygrała przez TKO/KO. Jednak jej rywalki były bardzo niskiego pułapu. Jedna miała nawet bilans 0-4. Anna ma zaplanowaną walkę na 15 kwietnia w organizacji Cage Warriors, ale najwidoczniej bój ten został anulowany w związku z angażem do UFC.

UFC Fight Night 87 odbędzie się 8 maja w Rotterdamie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.