Decyzja sędziów w starciu Claudii Gadelhi (18-4) z Angelą hill (12-8) podczas sobotniej gali UFC Fight Night: Overeem vs Harris w Jacksonville spotkała się z kontrowersją wśród kibiców, którzy nie zgodzili się z punktacją. Chris Lee i Dave Tirelli wskazali decyzję 29:28 na korzyść zawodniczki z Brazylii, natomiast Sal D’Amato dał wygraną 29:28 Amerykance.

Po pojedynku „Overkill” wyraziła swoje niezadowolenie z decyzji sędziów punktowych.

„Dana White, wygrałem ten pojedynek. Daj mi walkę na wyspie, w Arizonie, APEX, gdziekolwiek i pokiereszuję twarz większej liczbie twoich dziewczyn. Jestem gotowa na przyszły tydzień.”

Dla Hill był to koniec serii trzech zwycięstw z rzędu. 34-letnia zawodniczka we wrześniu 2019 roku pokonała Ariane Carnelossi, następnie w styczniu 2020 roku ciosami rozbiła Hannę Cifers, a zaledwie miesiąc później wypunktowała Lomę Lookboonmee. Majowe starcie było więc już jej trzecim występem w klatce UFC w tym roku.

Wcześniej Angela Hill pokonywała takie zawodniczki, jak Maryna Moroz czy Jodie Esquibel, przegrywała natomiast z Cortney Casey, Randą Markos i Xiaonan Yan.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.