Julianna Pena poprosiła o walkę o pas mistrzowski kategorii koguciej, a UFC spełni jej życzenie. Sama mistrzyni dywizji, Amanda Nunes, potwierdziła, że to Pena będzie jej przyszłą rywalką. Walka ma odbyć się 7 sierpnia na gali UFC 265. Informację o planowanym zestawieniu potwierdziło ESPN.

Nunes (21-4 MMA) to aktualna mistrzyni kategorii do 135 funtów i 145 funtów. W czasie swojej kariery pokonywała między innymi Rondę Rousey, Valentinę Shevchenko (dwa razy), Cris Cyborg, czy Holly Holm. Ostatni raz w oktagonie była widziana na UFC 259, kiedy to nie dała żadnych szans Megan Anderson, którą poddała w pierwszej rundzie i tym samym obroniła pas wagi piórkowej. 32–latka przez środowisko MMA jest uważana za najlepszą zawodniczkę w historii kobiecych dywizji w MMA.

Pena (10-4 MMA) na UFC 257 udanie wróciła do oktagonu UFC, kiedy to pokonała Sarę McMann przez duszenie w trzeciej rundzie pojedynku. Zawodniczka to zwyciężczyni 18. edycji programu TUF. W swojej karierze 7 z 10 walk wygrywała przed czasem. Ma na swoim koncie zwycięstwa z m.in. Cat Zingano czy Nicco Montaño.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.