Pojedynek czołowych zawodników kategorii koguciej UFC może odbyć się na gali UFC w San Diego. Jak informuje MMA Fighting, organizacja pracuje obecnie nad zestawieniem Aljamaina Sterlinga z Corym Sandhagenem. Walka miałaby odbyć się 16 maja. Poprzednio informowaliśmy o potencjalnej walce Sandhagena z Dominickiem Cruzem, lecz jak widać ten nie zdecydował się walczyć na gali w San Diego.

Sterling (18-3 MMA) wygrał 4 ostatnie walki z rzędu. Po przegranej przez nokaut z Marlonem Moraesem na gali UFC Fight Night 123, zawodnik pokonał m.in. Pedro Munhoza czy Jimmiego Riverę. Zawodnik wróci do oktagonu UFC po wyleczeniu kontuzji nadgarstka.

Sandhagen (12-1 MMA) jest obecnie zawodnikiem czołówki kategorii koguciej UFC, a w oktagonie zadebiutował w 2018 roku. Jego bilans w organizacji wynosi 5-0. Pokonał w klatce m.in. Raphaela Assuncao czy Johna Linekera. Sandhagen miał zmierzyć się z Frankie Edgarem na styczniowej gali UFC, lecz jego rywal zdecydował się wziąć pojedynek z Chanem Sung Jungiem, przez co Cory został bez przeciwnika.

Walką wieczoru gali w San Diego ma być starcie Dustina Poiriera z Danem Hookerem.

4 KOMENTARZE

  1. Po co oni maja się bić jak Cejudo nie broni pasa tylko blokuje dywizje? Znaczy będzie tam niedługo walczył ale z jakimś gościem z czapy.

  2. Po co oni maja się bić jak Cejudo nie broni pasa tylko blokuje dywizje? Znaczy będzie tam niedługo walczył ale z jakimś gościem z czapy.

    Potem Cejudo zawalczy pewnie z Cruzem hehe

  3. Optymiści jeszcze robią zestawienia? Jeśli Tony – Khabib dojdzie do skutku jakimś cudem to będzie to jedyna gala w najliższych miesiącach.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.