Podczas sobotniej gali UFC on FOX 24, Aljamain Sterling przełamał passę dwóch przegranych z rzędu i pokonał na punkty Augusto Mendesa. Wcześniej Sterlin przegrał swoje pojedynki z Bryanem Caraway’em i Raphaelem Assuncao. Obie walki zakończyły się niejednogłośnymi decyzjami sędziowskim. W rozmowie z mediami Sterling powiedział, że specjalnie do ostatniego pojedynku zmienił swój styl walki, żeby sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości.

Zdałem sobie sprawę, że sędziowie nie rozumieją czym są kopnięcia. Kopałem więc znacznie mnie niż zwykle i musiałem zmienić mój styl walki z powodu braku doświadczenia i wiedzy sędziów, którzy nie wiedzą, co niosą z sobą kopnięcia na nogi i na ciało. Ludzie mogą mówić, że to brak szacunku dla sędziów, ale mam to gdzieś. Jeśli nie wiesz czym jest MMA, to co robisz sędziując pojedynki? Musiałem zmienić swój styl walki, ponieważ sędziowie nie rozumieją, co dzieje się w oktagonie.

Sterling dodał również, że gdyby poprzednio zrobił to samo, miałby większą szansę na wygraną.

Wyprowadzałem znacznie więcej ciosów i myślę, że gdybym zrobił to samo w walce z Raphaelem Assuncao, sędziom byłoby łatwiej zrozumieć, kto faktycznie wygrywa tę walkę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.