Oleinik.Triangle.Hayes

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Pod koniec listopada informowaliśmy, że kontrakt z UFC podpisał jeden z najlepszych grapplerów w bloku postsowieckim, rosyjsko-ukraiński ciężki Alexey Oleinik (MMA 48-9-1). Wówczas nie była jeszcze znana dokładna data debiutu doświadczonego zawodnika z Charkowa. Sam Oleinik w wywiadzie mówił, że najbardziej prawdopodobny i odpowiadający mu termin to luty – marzec. Ludzie, którzy układają rozpiski w największej organizacji MMA na świecie przyspieszyli jednak pierwszy pojedynek „Boa Dusiciela” w oktagonie.

36-letni weteran wszechstylowej walki wręcz i dwukrotny Mistrz Świata w Bojowym Sambo zadebiutuje już 25 stycznia podczas gali UFC On Fox 10: Henderson vs. Thomson w Chicago. Przeciwnikiem Oleinika będzie mocny zapaśnik ze Stanów Zjednoczonych – Jared Rosholt (MMA 9-1, UFC 1-0). „The Big Show” występując w barwach uniwersytetu z Oklahomy zakończył swoją akademicką karierę z imponującym rekordem 125-27, co dało mu tytuł najlepszego zapaśnika wagi ciężkiej w historii stanu Oklahoma. Na koncie 27-letniego Amerykanina są liczne sukcesy w pierwszej dywizji NCAA, najdalej zaszedł w 2010 roku, kiedy zajął tam drugie miejsce. W  mieszanych sztukach walki Rosholt wystąpił po raz pierwszy w 2011 roku, Ukrainiec miał już wtedy w dorobku czterdzieści sześć pojedynków stoczonych na ringach M-1 Global, ProFC, w klatce Bellatora, jak również triumf w turnieju KSW. Całkiem niedawno na finałowej gali The Ultimate Fighter 18 amerykański zapaśnik zaliczył udany debiut w UFC, wypunktowując swojego rodaka Walta Harrisa (MMA 5-2, UFC 0-1). W karierze przegrywał tylko raz – miało to miejsce podczas imprezy Legacy Fighting Championship. Rosholt został znokautowany w drugiej rundzie przez Teksańczyka Derricka Lewisa (MMA 9-2).

Na styczniowej gali w Chicago obok Alexeya Oleinika wystąpi jeszcze jeden Ukrainiec – Nikita Krylov (MMA 15-3, UFC 0-1). Doniecki Al Capone w swoim „być albo nie być” spotka się z wspomnianym wyżej Waltem Harrisem. Na UFC On Fox 10 debiutancki pojedynek w oktagonie czeka widowiskowego Czeczena, niepokonanego Adama Khalieva (MMA 6-0), który z kolei stanie oko w oko z Niemcem Pascalem Kraussem (MMA 11-2, UFC 2-2).

Poprzedni artykułOkniński i Hallmann o debiucie Krzysztofa Jotki w UFC
Następny artykułDarmowa wysyłka w MMAniak.pl
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.