Do intrygującego pojedynku w limicie wagowym kategorii lekkiej dojdzie na gali UFC on FOX 30. Powracający po świetnym debiucie w UFC Alexander Hernandez skrzyżuje rękawice ze wschodzącą gwiazdą kanadyjskiego MMA Olivierem Aubinem-Mercierem.

Hernandez (MMA 9-1) jest niepokonany od pięciu lat. W największej organizacji MMA na świecie zawalczył tylko raz, ale nie mógł sobie wymarzyć lepszego debiutu. W niespełna minutę od rozpoczęcia pojedynku na gali UFC 222 znokautował solidnego Beneila Dariusha, za co został nagrodzony bonusem za „Występ Wieczoru”. Ultimate Fighting Championship musi wysoko cenić umiejętności Alexandra, bowiem w kolejnym pojedynku zmierzy się z zawodnikiem z czołowej piętnastki oficjalnego rankingu organizacji.

Aubin-Mercier (MMA 11-2) wygrał cztery ostatnie potyczki, w tym trzy przed czasem. Zawodnik ten jest znany z mocnych zapasów, ale pracuje też nad umiejętnościami z zakresu technik uderzanych, czego dowodem jest ostatnie zwycięstwo z Evanem Dunhamem, którego zastopował ciosami w kilkadziesiąt sekund od rozpoczęcia pojedynku na gali UFC 223, za co również otrzymał bonus za „Występ Wieczoru”.

Do amerykańsko-kanadyjskiego starcia dojdzie 28 lipca na gali UFC on FOX 30, na której Joanna Jędrzejczyk zmierzy się z Tecią Torres, a w walce wieczoru dojdzie do rewanżu Eddiego Alvareza z Dustinem Poirierem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.