Mistrz wagi piórkowej UFC, Alex Volkanovski wysłał wiadomość do Maxa Hollowaya po jego niesamowitym zwycięstwie nad Calvinem Kattarem.

Max Holloway (22-6) zmierzył się z Calvinem Kattarem (22-5-0) podczas wczorajszej gali UFC Fight Island 7 z nadzieją przerwania serii dwóch porażek z rzędu jakie odniósł w mistrzowskich starciach z Alexandrem Volkanovskim.

Tymczasem Calvin Kattar chciał odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu, po wygranych walkach z Jeremy’m Stephensem i Danem Ige.

Chociaż walka trwała pięć rund, została całkowicie zdominowana przez Hollowaya który na pełnym dystansie, w świetnym stylu porozbijał Kattara nie pozostawiając wątpliwości, że dalej jest jednym z najlepszych zawodników MMA na świecie. „Błogosławiony” w trakcie pojedynku brutalnie rozbijał seriami uderzeń Kattara. Pod klatką wiele razy trafiał go mocnymi łokciami prawie zmuszając sędziego do wkroczenia i przerwania walki.

Katter pomimo przyjęcia absurdalnej liczby uderzeń, zdołał przetrwać dwadzieścia pięć minut i dotrwać do decyzji. Sędziowie docenili występ Hawajczyka, wskazując na jego dominującą wygraną stosunkiem punktów 50-43, 50-43, 50-42.

Po imponującym zwycięstwie, Holloway otrzymał mnóstwo pochwał od fanów i dziennikarzy za swój występ. Wśród tych, którzy mu gratulowali był również mistrz wagi piórkowej, Alex Volkanovski (22-1 MMA):

„Dobra walka „Błogosławiony”, ale nie wykręcisz takich liczb w walce ze mną!!” – napisał Volkanovski.

Mistrz mistrz wagi piórkowej, Alex Volkanovski powróci do akcji 17 marca na gali UFC 260, gdzie będzie bronił pasa w walce z Brianem Ortegą. 30-letni Australijczyk w swoim ostatnim występie na lipcowej gali UFC 251, pokonał po raz drugi z rzędu Maxa Hollowaya.