UFC 295

W miniony weekend Alex Pereira obronił pas wagi półciężkiej UFC. Czempion nie jest przesadnie zainteresowany, aby w kolejnym pojedynku zmierzyć się ponownie z Jirim Prochazką.

Gala UFC 300: Pereira vs. Hill odbyła się 13 kwietnia w hali T-Mobile Arena w Las Vegas. W walce wieczoru Alex Pereira stanął do obrony pasa wagi półciężkiej przeciwko Jamahalowi Hillowi, byłemu mistrzowi, który zwakował pas ze względu na kontuzje, a zdobył go rozbijając Glovera Teixeirę. Starcie zakończyło się błyskawicznym nokautem na Hillu. Przed tym pojedynkiem Charles Oliveira, były mistrz wagi lekkiej, stwierdził, ze jeśli Pereira wygra, będzie to forma rewanżu za przegraną Glovera, który jest trenerem i klubowym kolegą Alexa. Mistrz wagi półciężkiej w rozmowie dla UFC po ostatniej walce odniósł się do tych słów.

Wszystkie walki są wyjątkowe. Nie miało wielkiego znaczenia to, że on pokonał Glovera. Kluczowe było to, co robiliśmy w klubie, jak się przygotowaliśmy do tej walki.

Pereira odniósł się również do pomysłu drugiej walki z Jirim Prochazką, którego pokonał zdobywając tytuł mistrzowski.

Myślę, że jest wielu innych zawodników. Dopiero co z nim walczyłem, więc nie ma to dla mnie zbyt wielkiego sensu. Oczywiście wszystko zależy od UFC. Będę walczył z tym, kogo mi dadzą.

Alex Pereira jest byłym czempionem wagi średniej. Zdobył pas tej kategorii w listopadzie roku 2022 i dzierżył go do kwietnia roku 2023. Wówczas został pobity przez Israela Adesanyę. Po tym starciu Pereira zdecydował się przejść do kategorii półciężkiej, w której pokonał Jana Błachowicza, co zapewniło mu walkę o mistrzowski tytuł. Podczas gali UFC 295, która odbyła się 11 listopada 2023 roku w Nowym Jorku, Alex Pereira pokonał Jiriego Prochazkę i zdobył tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Genialny Żółw
Genialny Żółw

Roshi

32,062 komentarzy 108,883 polubień

No i fajnie ze zmienil narracje chociaz troche :wink:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of vonski
vonski

Shark Fights
Light Heavyweight

1,344 komentarzy 4,705 polubień

Myślę, że jest wielu innych zawodników.

Ciekawe jakich... Tylko Ankalaev i Prochazka na ten moment.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Dijaz
Dijaz

M-1 Global
Featherweight

3,639 komentarzy 7,237 polubień

Pozostaje tylko Ankalaev. Oprócz niego, co by nie mówić, pozostaje Jan. Zwycięstwo miał na wyciągnięcie ręki (kilka wyciągnięć w dosiadzie).

Odpowiedz 1 Like

Avatar of dawid91
dawid91

Maximum FC
Featherweight

1,482 komentarzy 4,976 polubień

W sumie jak Alex tak będzie czyścił tą kategorie wagowa to Janek oprócz naprawienia barków może jeszcze sobie włosy w Turcji zrobić, a i tak jak wróci to będzie o jedna walkę od walki o pas.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Tar-Ellendil
Tar-Ellendil

Vale Tudo
Championship

28,144 komentarzy 35,716 polubień

Dawać Poatana w ciężkiej na UFC 301, przywita go Marcin Tybura.

:tellmemore:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Risky
Risky

UFC
Lightweight

9,106 komentarzy 32,451 polubień

Prochazka ze swoją "gardą" to idealne zestawienie dla Alexa.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Featherweight

1,942 komentarzy 4,173 polubień

Prochazka ze swoją "gardą" to idealne zestawienie dla Alexa.

Też mam wrażenie że ich druga walka skończyła by się tak samo dla Pepiczka, mimo całej sympatii do Samuraja to jego obrona jest bardziej dziurawa niż szwajcarskie sery.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of KML
KML

Maximum FC
Super Heavyweight

1,795 komentarzy 2,936 polubień

W sumie jak Alex tak będzie czyścił tą kategorie wagowa to Janek oprócz naprawienia barków może jeszcze sobie włosy w Turcji zrobić, a i tak jak wróci to będzie o jedna walkę od walki o pas.

Dokładnie. Myślę, że nawet nie ma takiej opcji, by Janek zgodził się na jakieś zestawienie poniżej TOP 5. Pewnie od razu po powrocie dostanie eliminator, bo tak na prawdę nie będzie komu tej walki o pas dać. Nawet jeśli Pereira wyjaśni teraz Ankalaeva powiedzmy w wakacje, to pod koniec roku może bronić z Czechem, a wtedy prawdopodobnie Janek może wrócić do walk. Jestem w sobie w stanie wyobrazić, że Janek po pokonaniu jakiegoś Hilla czy Rakicia w pierwszej połowie 2025 roku stanie przed szansą odzyskania pasa. Nikt z poza tego TOP 5 nie ma podjazdu do tego poziomu, więc wszystko zapewne będzie się kręcić wokół tych samych 5-6 zawodników.

Odpowiedz 1 Like

click to expand...
Avatar of Malkontent
Malkontent

ONE FC
Super Heavyweight

2,623 komentarzy 5,437 polubień

Też mam wrażenie że ich druga walka skończyła by się tak samo dla Pepiczka

Nie zgadzam się, pierdolenie!
Ja stawiam, że w rewanżu byśmy zobaczyli szybsze KO :D

Odpowiedz 1 Like