Alex Pereira który na gali kickboxingu w 2017 roku znokautował obecnego mistrza wagi średniej Israela Adesanye wkrótce zadebiutuje w organizacji UFC.

Alex Pereira (Kickboxing 40-6) jest jedynym zawodnikiem w historii sportów walki któremu udała się ta sztuka. Brazylijczyk znokautował obecnego mistrza UFC, Israela Adesanye na gali Glory of Heroes 7 w marcu 2017 roku. Sytuacja ta została niedawno wykorzystana przez Jona Jonesa w Twitterowym konflikcie z Adesanyą.

Brazylijczyk ma na swoim koncie mistrzostwo świata prestiżowej organizacji GLORY w wadze średniej z 2017 roku. Ma za sobą również trzy walki w MMA z rekordem 2-1, ale nie walczył w tej formule od 2016 roku.

O planach walki Pereiry w oktagonie UFC poinformował klubowy kolega Laureano Staropoli, zawodnik wagi półśredniej najlepszej organizacji MMA na świecie. Staropoli zamieścił wideo ze wspólnego treningu i zasugerował, że Pereira może wkrótce zadebiutować w UFC w celu odebrania mistrzowskiego pasa wagi średniej:

„Tata Adesanyi jest gotowy na swój debiut w UFC. Za chwilę zobaczymy go w największym ringu świata jak bije swojego syna i zabiera mu mistrzowski pas.”

Pereira ostatni raz walczył w kickboxingu w grudniu ubiegłego roku i ma na swoim koncie 8 wygranych walk z rzędu w tym 6 przed czasem. Poniżej kilka efektownych nokautów jego autorstwa:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.