Aleksandar Rakic (MMA 13-2-0) bez najmnieszych problemów wypunktował Anthony’ego Smitha (MMA 33-16-0) na przestrzeni trzech rund w walce wieczoru ostatniej gali organizacji UFC w sierpniu tego roku.

Rakic rozpoczął pojedynek od bardzo mocnych niskich kopnięć, które Smith z pewnoscią odczuwał. Po jednym z nich w pierwszej rundzie „Lionheart” osunął się na deski, co chciał wykorzystać przeciwnik, jednak ostatecznie kibice zobaczyli walkę w parterze. Podobnie wyglądało starcie w dwóch kolejnych odsłonach. Rakic sybko starał się sprowadzać rywala do parteru i tam bez większych problemów kontrolował, od czasu do czasu zadając kolejne uderzenia. Zawodnik z Austrii dominował swojego przeciwnika, natomiast Smith nie był w stanie znaleźć sposobu na ucieczkę ze złej dla siebie pozycji.

Ostatecznie o rezultacie zadecydowali sędziowie, którzy punktowali starcie 30-26, 30-27, 30-27.

Dla Rakica był to udany powrót po zeszłorocznej przegranej z Volkanem Oezdemirem. Wcześniej 28-latek pokonał pod szyldem UFC Francimara Barroso, Justina Ledesa, Devina Clarka i Jimiego Manuwę.

Smith poniósł trzecią porażkę w ostatnich czterech starciach. Pod szyldem organizacji UFC „Lionheart” wygrywał z Rashadem Evansem, Mauricio Ruą, Volkanem Oezdemirem czy Alexandrem Gustafssonem, przegrywał natomiast z Thiago Santosem, Jonem Jonesem i Gloverem Teixeirą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.