Mamed Khalidov i Paweł Derlacz

Mamed Khalidov zapowiedział niedawno, że wróci z emerytur i będzie dalej walczył w MMA. Na razie jednak nie wiadomo kiedy i z kim były mistrz KSW mógłby się zmierzyć.

Paweł Derlacz, wieloletni trener Mameda, uważa że Khalidov powinien wrócić do klatki jak najszybciej, o czym powiedział w rozmowie z Maciejem Turskim dla serwisu Polsatsport.pl.

Życzyłbym sobie, żeby ta walka nastąpiła jednak jak najszybciej. Mamed nie jest najmłodszy, ma swoje lata, a czekanie i bierność w mojej opinii będą działały na niekorzyść. Chciałbym, żeby ta walka odbyła się jeszcze w tym roku.

Zapytany natomiast o to z kim Mamed miałby się zmierzyć, Derlacz odpowiedział:

Trzeba sobie to wprost powiedzieć, albo walka o pas, albo jakiś super fight. Z innych zawodników w tej kategorii wagowej nie widzę nikogo innego. Może ktoś nowy zostanie zatrudniony? Jeśli byłaby to walka ze Scottem Askhamem, to bardzo fajnie. Dwa różne style. Zupełnie. Dla mnie bardzo fajne zestawienie i ma to sens. Ale nic jeszcze nie wiemy.

Cała rozmowa do obejrzenia tutaj.

12 KOMENTARZE

 1. Superfight z Wykopem Świstakiem wleciałby jak złoto…

  :beczka:

  Z innych zawodników w tej kategorii wagowej nie widzę nikogo innego.

  Ilić, Du Plesis, Scott sportowo, martyrologicznie Materla albo Polski Yoel:damjan:. Dla beki Narkun, Kapok i Mostek w duecie. :conorsalute:

 2. Mamed tak samo jak Masvidal teraz (i ogólnie połowa UFC) – chce walczyć tylko o pas lub z Conorem!!!

  tylko w bezsensownych limitach

  Mamed jest przecież zawodnikiem wagi MW! Był mistrzem MW!

  Prawie wszystkie walki stoczył w MW!

  To specjalna, tradycyjna kategoria wagowa z baaaardzo płynnymi limitami(80-100kg).

  Dlatego zamiast mówić: bezsensowna waga, powiedz: MamedWeight (MW).

 3. Wiecie dlaczego lubię filmy takiego na przykład Kubricka,  Kursawy, Jarmusha,  Lyncha,  Tarantino?  Bo nie robią/robili do ciężkiej cholery powrotów do swoich filmów i kolejnych części niezależnie jak wielki hit stworzyli.

 4. Na narodowym same trupy wyciągane z szafy będą, na innych galach z resztą też, wspaniała koncepcja modelu biznesowego w wykonaniu KRS1. :mjsmile:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.