UFC zaktualizowało rankingi poszczególnych kategorii wagowych. Marcin Tybura (MMA 17-6), który po gali UFC ESPN+ 16 opuścił TOP 15 kategorii ciężkiej, mimo porażki w pierwszej rundzie z Augusto Sakaim (MMA 14-1-1) skorzystał na pozostałych rozstrzygnięciach i wraca do rankingu kategorii królewskiej.

P4P: W kategorii najlepszych z najlepszych nie doszło do wielkich przetasowań. Israel Adesanya po pokonaniu Roberta Whittakera zanotował awans na 8 miejsce (poprzednio 14.), zaś Whittaker spadł o 5 oczek i plasuje się aktualnie na 14. miejscu (poprzednio 9.).  Z miejsca 8. na 9. spadł Kamaru Usman, który zrobił tym samym miejsce Adesanyi.

Ciężka: W kategorii królewskiej doszło do kilku awansów. O jedno oczko do góry podskoczyli: Blagoy Ivanov (z 9. na 8.), Shamil Abdurakhimov (z 10. na 9.), Augusto Sakai (z 12. na 11.), Aleksei Oleinik (z 13. na 12.). Zawodnik, który podczas ostatniej aktualizacji zadebiutował w rankingu – Maurice Green – z miejsca 15. awansował na miejsce 13., robiąc tym samym miejsce wracającym do rankingu Sergeiowi Pavlovichowi (14.) oraz Marcinowi Tyburze (15.).

Półciężka: BEZ ZMIAN

Średnia: Regularnym mistrzem kategorii został Israel Adesanya, który na miejsce pierwszego pretendenta zepchnął Roberta Whittakera. To jedyna zmiana, jeśli chodzi o dywizję średnią.

Półśrednia: Gilbert Burns skorzystał na tej aktualizacji i wskakuje do TOP 15 kategorii, plasując się na ostatnim miejscu. Pozycjami zamienili się Stephen Thompson, który zepchnął na miejsce 9. Darrena Tilla, samemu wskakując na zajmowane do tej pory przez Anglika 8. miejsce.

Lekka: W tej kategorii doszło do największej liczby przetasowań. Paul Felder awansował o jedną pozycję i zajmuje aktualnie 6. miejsce. Tuż za nim, na miejscu 7. znalazł się awansujący aż o osiem oczek Dan Hooker. Z miejsca 6. na 8. spadł Al Iaquinta, a z 8. na 10. Kevin Lee. O dwie pozycje spadł również Anthony Pettis (z 10. na 12.), a o jedną spadli Charles Oliveira (z 12. na 13.), Alexander Hernandez (z 13. na 14.) oraz Islam Makhachev (z 14. na 15.).

Piórkowa: BEZ ZMIAN

Kogucia: Jedna zmiana w dywizji koguciej. Na miejsce siódme awansował Jimmie Rivera, który dotychczas plasował się na miejscu ósmym.

Musza: Podobnie jak w koguciej, tutaj też jedna zmiana, a właściwie zamiana miejsc: na miejsce 14. spadł Ryan Benoit, a jego dotychczasowe miejsce 13. zajął Askar Askarov.

Słomkowa kobiet: BEZ ZMIAN

Musza Kobiet: BEZ ZMIAN

Kogucia kobiet: Aspen Ladd zamieniła się miejscami z Julianną Peną i awansowała na miejsce 4., ustępując Peni miejsca 5. Do analogicznej sytuacji doszło na niższych miejscach. Irene Aldana awansowała na 8., a o jedno oczko spadła Marion Reneau plasując się aktualnie na miejscu 9.  Awans zanotowała również Macy Chiasson, która z miejsca 12. awansowała na miejsce 11.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.