UFC zaktualizowało rankingi poszczególnych kategorii wagowych. Marcin Tybura (MMA 17-6), który po gali UFC ESPN+ 16 opuścił TOP 15 kategorii ciężkiej, mimo porażki w pierwszej rundzie z Augusto Sakaim (MMA 14-1-1) skorzystał na pozostałych rozstrzygnięciach i wraca do rankingu kategorii królewskiej.

P4P: W kategorii najlepszych z najlepszych nie doszło do wielkich przetasowań. Israel Adesanya po pokonaniu Roberta Whittakera zanotował awans na 8 miejsce (poprzednio 14.), zaś Whittaker spadł o 5 oczek i plasuje się aktualnie na 14. miejscu (poprzednio 9.).  Z miejsca 8. na 9. spadł Kamaru Usman, który zrobił tym samym miejsce Adesanyi.

Ciężka: W kategorii królewskiej doszło do kilku awansów. O jedno oczko do góry podskoczyli: Blagoy Ivanov (z 9. na 8.), Shamil Abdurakhimov (z 10. na 9.), Augusto Sakai (z 12. na 11.), Aleksei Oleinik (z 13. na 12.). Zawodnik, który podczas ostatniej aktualizacji zadebiutował w rankingu – Maurice Green – z miejsca 15. awansował na miejsce 13., robiąc tym samym miejsce wracającym do rankingu Sergeiowi Pavlovichowi (14.) oraz Marcinowi Tyburze (15.).

Półciężka: BEZ ZMIAN

Średnia: Regularnym mistrzem kategorii został Israel Adesanya, który na miejsce pierwszego pretendenta zepchnął Roberta Whittakera. To jedyna zmiana, jeśli chodzi o dywizję średnią.

Półśrednia: Gilbert Burns skorzystał na tej aktualizacji i wskakuje do TOP 15 kategorii, plasując się na ostatnim miejscu. Pozycjami zamienili się Stephen Thompson, który zepchnął na miejsce 9. Darrena Tilla, samemu wskakując na zajmowane do tej pory przez Anglika 8. miejsce.

Lekka: W tej kategorii doszło do największej liczby przetasowań. Paul Felder awansował o jedną pozycję i zajmuje aktualnie 6. miejsce. Tuż za nim, na miejscu 7. znalazł się awansujący aż o osiem oczek Dan Hooker. Z miejsca 6. na 8. spadł Al Iaquinta, a z 8. na 10. Kevin Lee. O dwie pozycje spadł również Anthony Pettis (z 10. na 12.), a o jedną spadli Charles Oliveira (z 12. na 13.), Alexander Hernandez (z 13. na 14.) oraz Islam Makhachev (z 14. na 15.).

Piórkowa: BEZ ZMIAN

Kogucia: Jedna zmiana w dywizji koguciej. Na miejsce siódme awansował Jimmie Rivera, który dotychczas plasował się na miejscu ósmym.

Musza: Podobnie jak w koguciej, tutaj też jedna zmiana, a właściwie zamiana miejsc: na miejsce 14. spadł Ryan Benoit, a jego dotychczasowe miejsce 13. zajął Askar Askarov.

Słomkowa kobiet: BEZ ZMIAN

Musza Kobiet: BEZ ZMIAN

Kogucia kobiet: Aspen Ladd zamieniła się miejscami z Julianną Peną i awansowała na miejsce 4., ustępując Peni miejsca 5. Do analogicznej sytuacji doszło na niższych miejscach. Irene Aldana awansowała na 8., a o jedno oczko spadła Marion Reneau plasując się aktualnie na miejscu 9.  Awans zanotowała również Macy Chiasson, która z miejsca 12. awansowała na miejsce 11.

13 KOMENTARZE

 1. Ten tybura to taki ciepły kluch zero agresji z jego strony prędzej czy później aca wita ,myślę że jeszcze jedna walka i koniec kontraktu.

 2. Ciekawe  czy Marcin jest szykowany dla jakiegoś prospekta spoza rankingu?

  Oczywiście, że tak. Stawiam domy, że będzie to albo Greg Hardy albo Ciryl Gane.

 3. Ten tybura to taki ciepły kluch zero agresji z jego strony prędzej czy później aca wita ,myślę że jeszcze jedna walka i koniec kontraktu.

  ameryki nie odkryłeś

 4. Tybura podąża ścieżką Janka, jeszcze chwila i zacznie się wołanie o walkę o pas:dobry:

  Nie wiem, ale wydaje się znajdować w podobnej sytuacji co Janek jak miał dołek formy, po ktorym eksplodował. Moze Marcin powinien wziąść korepetycje u Janka co nalezy robic i jak poukladac sobie w glowie by wyjsc na prostą

 5. Hmm, oficjalny ranking jest taki:

  11

  Augusto Sakai

  12

  Aleksei Oleinik

  13    

  Maurice Greene

  14    

  Sergei Pavlovich

  15    

  Serghei Spivac

 6. Hmm, oficjalny ranking jest taki:

  11

  Augusto Sakai

  12

  Aleksei Oleinik

  13   

  Maurice Greene

  14   

  Sergei Pavlovich

  15   

  Serghei Spivac

  Widocznie dziś w nocy doszło do jeszcze nowszej aktualizacji 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.