Po sobotniej gali UFC, organizacja zaktualizowała swoje rankingi. Poniżej wszystkie zmiany w poszczególnych kategoriach wagowych:

P4P: Max Holloway po ostatnim zwycięstwie wyprzedza Amandę Nunes w rankingu zawodników UFC bez podziału na kategorie. Holloway zajmuje obecnie 5. miejsce, a Amanda Nunes spada na 6. pozycję. Na 10. miejsce wskakuje też Tony Ferguson, który tym samym spycha na 11. miejsce Stipce Miocica.

Ciężka: bez zmian w rankingu.

Półciężka: Daniel Cormier znów wskakuje na miejsce pierwszego pretendenta do pasa kategorii półciężkiej. Na 2. miejsce spycha tym samym Thiago Santosa, który przegrał swój ostatni pojedynek mistrzowski. Na miejsce 9. wskakuje też Ilir Latifi, który zajmuje miejsce dziesiątego w aktualnym rankingu Glovera Teixeiry.

Średnia: Brad Tavares wskakuje na 11. pozycję, którą ustępuje mu aktualnie już 12. w rankingu Uriah Hall. Anderson Silva notuje awans o jedno oczko na miejsce 14., a na miejscu 15. w kategorii średniej powraca Polak, Krzysztof Jotko.

Półśrednia: Mimo zwycięstwa nad Robbiem Lawlerem, Colby Covington nadal plasuje się na 2. miejscu, za byłym mistrzem Tyronem Woodleyem. Demian Maia notuje awans o dwa oczka i aktualnie znajduje się na 10. miejscu. Na 11. miejsce spycha Bena Askrena, a na 12. Robbiego Lawlera.

Lekka: W tej kategorii doszło do tylko jednej zmiany, mianowicie Gregor Gillespie z dwunastego miejsca przesunął się na pozycję 11., a jego miejsce zajął Charles Oliveira.

Piórkowa: bez zmian w rankingu.

Kogucia: bez zmian w rankingu.

Musza: Awans o cztery pozycje zanotował Matt Schnell, który awansował na 9. lokatę. O trzy pozycje spadł Jordan Espinosa, który zajmuje aktualnie 12. miejsceAlex Perez i Raulian Paiva spadli o jedno oczko, zajmując aktualnie miejsca 13. i 14.

Słomkowa kobiet: bez zmian w rankingu.

Musza kobiet: Andrea Lee z 7. miejsca wskoczyła na miejsce 6., spychając o jedno oczko Viviane Araujo. Lauren Murphy zamieniła się miejscami z Alexis Davis i zajmuje obecnie 9. pozycję. W rankingu debiutuje Antonia Shevchenko plasując się na 13. miejscu. Maycee Barber awansuje tym samym na 12. miejsce, które ustępuje jej spadająca na 14. pozycję Mara Romero Borella.

Kogucia kobiet: Nicco Montano debiutuje w rankingu plasując się na 15. miejscu. Spadek o dwa oczka notuje Irene Aldana, która w tym momencie jest 11. , a jej miejsce na 9. pozycji zajmuje Marion Reneau.

13 KOMENTARZE

 1. Daniel Cormier znów wskakuje na miejsce pierwszego pretendenta do pasa kategorii półciężkiej.

  Kurwa jak?!

  :iamdone:

 2. Ale to UFC jest coraz bardziej zjebane. Podobno w KSW nie ma drabinek i wali o pas z dipy A tu prosze

  Wydaje mi sie czy wlasnie porównales przesoloną zupe do gówna?

 3. Ale to UFC jest coraz bardziej zjebane. Podobno w KSW nie ma drabinek i wali o pas z dipy A tu prosze

  A co ma UFC do rankingów układanych przez ekspertów z portali branżowych? Może lepiej gdyby sami za odpowiadali? Wtedy już by nikt nie napisał, że Janek jest dymany?

 4. Potwierdzają się tym samym plany UFC. Proste, Janek bez walki o pas w tym roku :childcry:

  Czyli za tydzień wszyscy #teamstrażak, ale akurat jak już ma dojść do trylogii to jestem niemal pewien że nie nastąpi to w LHW. Cormier w tym roku nie zbije nawet, a Bones nie wydaje mi się by celowo dla niego szedł do góry. No chyba że zaproponują po ciężarówce hajsu dla jednego i drugiego.

 5. Powrót Jotki do TOP 15 oznacza, że UFC ma w planach szybko doholować do TOP 15 jakiegoś młodego, obiecującego fightera. Obstawiam, że Krzysiek dostanie teraz Shahbazyana, ktory po zwycięstwie nad Jotką wyskoczy na 15 miejsce w rankingu.

 6. Jotko w rankingu…

  this is number one bullshit!

  oceniający pewnie przysnęli przy jego ostatnich walkach, ale jak się ocknęli to widzieli że wygrał, tylko tak to można wytłumaczyć.

 7. Lord już tam powinien być w tej 15-stce do qrwy. 3 typów pokonał i to w świetnym stylu! Powinno wystarczyć na 15 miejsce w rankingu

 8. Lord już tam powinien być w tej 15-stce do qrwy. 3 typów pokonał i to w świetnym stylu! Powinno wystarczyć na 15 miejsce w rankingu

  Spokojnie , po wygranej z OSP wskoczy do top15  :deniro:

 9. Cormier się wymienił z Santosem. Też mi to pachnie podkładką pod trylogię, ale z tego co kojarzę, nasz Janek zajmował miejsce 5 ex aequo z Gusem. Na stronie wyglądało to tak, jakby Gus był wyżej, ale obaj mieli ten sam numerek. Teraz Gus jest 6, a Janek 5, więc też na plus

  :roberteyeblinking:

  Ale zobaczymy gdzie po kolejnej aktualizacji wepchną Volkana…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.