Israel Adesanya, mistrz wagi średniej organizacji UFC, ma ambitny plan podboju wyższej kategorii wagowej, w której dziś króluje Jan Błachowicz. Negocjacje dotyczące starcia dwóch mistrzów są w toku. Wygląda jednak na to, że nawet jeśli dojdzie do tej walki i Israel ją wygra, nie planuje pozostać już na stałem w wyższej kategorii wagowej.

W rozmowie dla serwisu MMA Junkie Adesanya przyznał, że walka z Błachowiczem jest dla niego wyzwaniem, ale nawet zwycięstwo nad Polakiem nie spowoduje, że na długo pozostanie w kategorii półciężkiej.

Waga średnia jest dla mnie idealna. Daje mi przyjemność to, że sprawiam, iż wygrywanie w niej wydaje się być proste. To jest dla mnie wyzwanie, coś co mnie napędza. Lubię robić rzeczy, których inni się obawiają.

Adesanya przyznał też, że walczenie dla największej organizacji MMA na świecie i presja jaka się z tym wiąże motywują go do bycia najlepszym.

Potencjalna data walki Israela z Janem Błachowiczem to marzec 2021 roku. Obaj panowie zawalczyli na UFC 253 we wrześniu tego roku i zwyciężyli w oktagonie na „Fight Island”. Israel pokonał wtedy Paulo Costę, a Jan Błachowicz wygrał z Dominickiem Reyesem, zdobywają w ten sposób pas wagi półciężkiej.

Zobacz również: Evans: „To co Khabib zrobił z Gaethje pokazało, że McGregor jest jednym z najlepszych”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.