Abdulmanap.Nurmagomedov

(Fot. RIA Dagestan) Dagestańczyk Abdulmanap Nurmagomedov, ojciec i trener najlepszego rosyjskiego lekkiego, niepokonanego Khabiba Nurmagomedova (MMA 22-0, UFC 6-0, 4. w Rankingu MMARocks.pl) wyraził zaniepokojenie faktem iż jego syn przed pojedynkiem z Amerykaninem Donaldem Cerrone (MMA 27-6, UFC 14-3, 3. w Rankingu MMARocks.pl) będzie musiał zbijać więcej kilogramów niż zwykle. Abdulmanap Nurmagomedov podzielił się również swoimi odczuciami towarzyszącymi  zestawieniu „Orła” z „Kowbojem”. Do starcia na szczycie dywizji lekkiej UFC dojdzie 23 maja podczas gali UFC 187: Jones vs. Johnson w Las Vegas.

Cerrone bije się często, a co najważniejsze bije się świetnie. On jest teraz w gazie, w szczycie formy. Nie musi zbijać, tak jak Khabib tych 10-12 kilogramów. Po operacji, w czasie kiedy Khabib leżał i nie mógł ćwiczyć, jego waga sporo skoczyła. Dlatego w kwestii robienia wagi to są dwie różne sytuacje. Ale wszystko działa na korzyść Khabiba. Powiem tak: Khabib nigdy jeszcze taki nie był – masywniejszy, mocniejszy i o większej sile ciosu. Jednak z tego powodu zrobić wagę oczywiście będzie nam ciężej. Teraz musimy pracować nad ścinką wagi dokładnie według tygodniowego grafika. Khabib nigdy tyle nie zrzucał. 1 maja waga Khabiba powinna wynieść ok. 81-82 kilogramy. Myślę, że poradzimy sobie.

Khabib należy do cięższych reprezentantów kategorii lekkiej. Kiedy mój syn wylatywał do Stanów Zjednoczonych na obóz przygotowawczy do pojedynku z Donaldem Cerrone, ważył 91 kilogramów. Teraz waży ok. 85 kilogramów, a 23 maja wskazówka wagi powinna pokazać równo 70 kilogramów. Możliwe, że będziemy zmieniać kategorię wagową, ale Khabib zawalczy w limicie lekkim minimum jeszcze 2 -3 starcia.

Słów kilka o Rafaelu Dos Anjosie i Anthonym Pettisie:

Dla przygotowanego Khabiba nie ma różnicy z kim walczy. Dodatkowo tytuł posiada zawodnik, który przegrał z nim wszystkie trzy rundy. Dos Anjos nigdy nie będzie uważany za najlepszego wśród lekkich – dopóki nie weźmie rewanżu na Khabibie. Trener Dos Anjosa, Rafael Cordeiro zapowiedział twardą walkę, ale my jesteśmy w stanie zmienić przebieg tego starcia. Khabib wygrał pierwszą walkę, więc minimalnie staje się faworytem rewanżu. Przy czym nie była to wygrana przez niejednogłośnę decyzję. Dos Anjos całą walkę znajdował się pod Khabibem. Mówią, że Khabib cisnął do siatki – no, ale odejdź tu od siatki jeśli możesz.

Kiedy Khabib walczył z Dos Anjosem mieliśmy plan cały czas chodzić na lewo od rywala, aby Rafael nie mógł wygodnie pracować, z kolei Pettis poszedł naprzód i otrzymał kilka potężnych strzałów. Nasz plan wtedy wypełnił się w 90%, co pozwoliło Khabibowi bezapelacyjnie wygrać. Rafael Dos Anjos wtedy, a teraz to zupełnie inny zawodnik. Brazylijczyk odnotował wielki progres. Nawet jeszcze przed jego walką z Pettisem stawiałem na Rafaela. Tak, osławiony przez White’a – Pettis, to dobry zawodnik i bije się widowiskowo. Nie jest najlepszym zawodnikiem w wadze lekkiej, tylko jednym z najlepszych. Jestem przekonany, że zawodnik, który wie jak walczyć z Anthonym Pettisem, nie będzie mieć z nim problemów.

O najbliższym pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Donaldem Cerrone:

Jeżeli Khabib przeniesie tylko pojedynek do parteru, Kowboj nie podniesie się już do końca rundy. Cerrone ma bardzo małe szanse w parterze. Na równi z Khabibem może pracować tylko w stójce. Amerykanin walczy często i jest w szczycie formy, zaś Khabib po kontuzji waży więcej niż wcześniej, ale równocześnie stał się silniejszy.

O różnicach między rosyjskimi, a amerykańskimi i brazylijskimi zawodnikami:

Brazylijczycy są świetni w parterze, ale w aspekcie zapaśniczym, klinczu czy sprowadzeniach nie mogą równać się z nami. Amerykanie są atletyczni i wytrzymali, dysponują potężną siłą. Myślę, że za 5-6 lat osiągniemy poziom amerykańskich i brazylijskich zawodników. Będziemy mieć co najmniej dwa pasy mistrzowskie.

O możliwości organizacji gali UFC w  Rosji:

Dlaczego nie zorganizować gali na kaspijskiej Anzhi Arenie? Na terenie stadionu znajduje się wszystko, co potrzebne. W kompleksie Ali Alieva można przeprowadzić ceremonię ważenia, stadion będzie wypełniony po brzegi, a co najważniejsze mamy już pretendenta do tytułu. Jedna z ostatnich gal miała miejsce w Polsce, w czym my jesteśmy gorsi?

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

  1. Zdominuje lekką, przejdzie do półśredniej i zrobią superfight z GSP. Remember my words.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.