Usman Nurmagomedov, kuzyn Khabiba Nurmagomedova, który podczas niedawnej gali UAE Warriors 12 dopisał do swojego rekordu dziesiąte zwycięstwo, nadal pozostaje niepokonany.

Ali Abdelaziz, menadżer Khabiba i Usmana, uważa że młody zawodnik jest przyszłością tego sportu.

Facetem, na którego warto teraz zwrócić uwagę, a który nie jest jeszcze znany jest Usman Nurmagomedov. On ma 10 wygranych walk i wszystkie skończył przed czasem. On jest prawdziwym zabójcą. Specjalizuje się w muay thai i jest bratem Khabiba. Jeśli płynie w tobie ta sama krew co w Khabibie, to na pewno znasz się też na zapasach.

Abdelaziz w rozmowie dla serwisu Asian MMA powiedział też, że być może Usman trafi niedługo pod skrzydła organizacji One Championship i dodał:

Mówię wam, on faktycznie jest lepszy od Khabiba. Ludzie powinni go obserwować. To prawdziwy zabójca. On ma świetną stójkę, grappling i jiu-jitsu, a rywali nokautuje łokciami. To prawdziwy fenomen. Jest połączeniem Khabiba, Jona Jonesa i Adesanyi.

Zawodową karierę Rosjanin rozpoczął w marcu 2017 roku, kiedy to poddał w pierwszej rundzie Imrana Abdieva. W olejnych starciach przed czasem odprawiał Dmitriyego Berestovskiyego, Isseia Moriyamę, Romeo Njię i Gabriela Baino. Na gali GFC 15, w lipcu 2019 roku, po raz pierwszy wyszedł poza pierwszą rundę. Dopiero decyzją sędziów zwyciężył z Ruslanem Hisamutdinovem. W kolejnych starciach Nurmagomedov ponownie zwyciężał bez większych problemów. We wrześniu 2019 roku poddał gilotyną Kazima Zhakhangirova, dwa miesiące później ciosami rozbił Romana Golovinova, natomiast 2020 roku rozpoczął nokautując Ruslana Tuyakova. Serię zwycięstw przedłużył pokonując w ostatniej walce Jerry’ego Kvarnstroma.

Zobacz również: „Czy Khabib sprowadzi GSP do parteru?” – Cormier o zapasach Nurmagomedova

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.