Featured image for 'UFC 197'

Rok 2015 był dla UFC rokiem rekordowym pod względem przychodów. Dyrektor zarządzający UFC Lorenzo Fertitta w wywiadzie udzielonym CNN Money powiedział, że firma zamknęła rok 2015 z przychodem w wysokości około 600 milionów dolarów. Dodał również, że głównym źródłem przychodu dla firmy było i jest pay-per-view.

Najlepsze gale w historii organizacji przekroczyły barierę jednego miliona sprzedanych subskrypcji .  UFC 194: McGregor vs Aldo to wynik na poziomie 1 200 000 , a UFC 100: Lesnar vs Mir 1 600 000 zakupionych subskrypcji. Po ostatniej gali UFC 196: McGregor vs Diaz, Dana White poinformował, że to wydarzenie pobiło kolejny rekord sprzedanych PPV.

Ile jednak faktycznie osób ogląda gala UFC nadawane w systemie PPV? Po ogłoszeniu przegłosowania legalizacji MMA w Nowym Jorku, dziennik „The New York Times” opublikował obszerny materiał o historii rozwoju UFC, w którym odniósł się do tego pytania. Szacunkowe dane podane w tekście mówią o 30-40 milionach osób oglądających najlepsze gale organizacji. Jest to oczywiście suma osób, które mogą oglądać wydarzenie wspólnie w domach, lub barach. W materiale nie podano jednak na czym oparte są te szacunki.

Warto zaznaczyć, że na sprzedaży PPV firma zaczęła zarabiać dopiero w roku 2006, po emisji pierwszego sezonu programu „The Ultimate Fighter”, który okazał punktem zwrotnym w rozwoju organizacji.

1 KOMENTARZ

  1. Chodzi o Extreme Sports Channel ? W sumie dobry wynik, nie spodziewalem sie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.