(fot. Justin Bowen / Las Vegas Sun)

W minionym dniu pojawiły się informacje o trzech nowych pojedynkach na nadchodzących galach UFC. Według informacji MMAjunkie.com na UFC 128 19 marca planowany jest pojedynek niepokonanego Edsona Barbozy (MMA 7-0, UFC 1-0) z weteranem WEC Anthonym Njokuanim (MMA 13-4, WEC 4-3). Póki co obydwaj fighterzy wyrazili wstępna zgodę na to starcie i wkrótce mają podpisać kontrakty. Barboza w swoim debiucie w oktagonie na UFC 123 kompletnie rozbił Mike’a Lullo niszcząc nogę Amerykanina low-kickami, które w trzeciej rundzie spowodowały zakończenie walki przez TKO. Njokuani, również stójkowicz, debiutuje w UFC po odprawieniu Edwarda Faalolto na WEC 52 przez TKO w drugiej rundzie. Nigeryjczyk ma również na rozkładzie TKO w walkach z Horodeckim i Pałaszewskim ale oczywiście padł też ofiarą nokautu ze strony Macieja Jewtuszki w sierpniu.

Ten sam portal informuje o innej walce pomiędzy lekkimi z UFC i byłego WEC na trzeciej edycji UFC on Versus 3 marca kiedy mają się zmierzyć Shane Roller (MMA 9-3, WEC 6-2) i Thiago Tavares (MMA 15-3-1, UFC 6-3-1). Roller, trzykrotnie wyróżniony statusem All-American w czasie swojej zapaśniczej kariery na uniwersytecie Oklahoma State, na ostatniej gali WEC zdobył poddanie wieczoru zmuszając do odklepania Jamiego Varnera a podczas podbytu w WEC pokonywali go jedynie Ben Henderson i Anthony Pettis. Tavares jest z kolei niepokonany od trzech walk wygrywając z Mannym Gamburyanem i Patem Audinwoodem oraz z powodu odjęcia punktu za niskie kopnięcie w krocze tylko remisując z Nikiem Lentzem.

Wreszcie MMA Fighting podaje, że na walkę zgodziły się dwie niedawne ofiary Stefana Struve, Sean McCorkle (MMA 10-1, UFC 1-1) i Christian Morecraft (MMA 6-1, UFC 0-1). Do pojedynku w wadze ciężkiej ma dojść na UFC Fight Night w Seattle 26 marca i zapewne będzie to walka o pozostanie w organizacji. Morecraft przegrał z Struve w sierpniu 2010 przez KO w drugiej rundzie, McCorkle podzielił jego los cztery miesiące później na UFC 124.

Poprzedni artykułZUFFA czyści wagę lekką
Następny artykułFotka tygodnia: Overeem vs Duffee oficjalnie
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.