Kolejny z kuzynów mistrza wagi lekkiej UFC, Abubakar Nurmagomedov (MMA 15-2-1) zadebiutuje w organizacji UFC na listopadowej gali w Moskwie. Przeciwnikiem będzie dobrze znany kibicom z Polski, były zawodnik organizacji KSW David Zawada (MMA 16-5).

„Sagat” w przeszłości związany był z organizacją KSW. Dla polskiego lidera stoczył pięć walk, wygrywając trzy. W debiucie w UFC przegrał z Dannym Robertsem ale pokazał się ze świetnej strony. Za ten występ został nagrodzony bonusem w wysokości 50.000 dolarów. W kolejnym starciu, na gali UFC w Chinach musiał uznać wyższość Li Jingliang i jego walka z Nurmagomedove, będzie prawdopobnie walką o pozostanie w UFC.

Abubakar Nurmagomedov prawdopodobnie walczyłby na gali UFC 242 w Abu Zabi w przyszłym tygodniu, ale musiał zrezygnować z tych planów z powodu kontuzji. Zawodnik wsławił się incydentem po gali UFC 229 kiedy wskoczył na klatkę i próbował wdać się w bójkę z Conorem McGregorem. W ostatniej swojej walce zremisował z Bojanem Velickovicem na gali PFL 2018 #10 w październiku zeszłego roku.

Walka nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona przez UFC ale poinformował o niej kontrowersyjny menedżer Khabiba, Ali Abdelaziz.

Gala UFC on ESPN+ 21 odbędzie się 9 listopada w Moskwie. Na ten moment ogłoszono oficjalnie dwie walki:

Karta wstępna

185 lbs: Shamil Gamzatov (MMA 13-0-0) vs. Klidson Abreu (MMA 15-3-0) | 3 rundy

205 lbs: Ed Herman (MMA 23-14-0) vs. Gadzhimurad Antigulov (MMA 20-6-0) | 3 rundy

 

2 KOMENTARZE

  1. Uwaga przewiduje przyszłość. Będzie go obalać i obijać w parterze …. możecie nie oglądać.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.