Największa organizacja MMA na świecie UFC jesienią wkroczy na kolejny zagraniczny rynek. 10 listopada w w specjalnym regionie Chińskiej Republiki Ludowej Makau odbędzie się gala UFC on Fuel TV 6. Areną zmagań zawodników będzie 15-tysięczna hala Cotai Arena mieszcząca się w luksusowym kompleksie The Venetian Macao Resort Hotel.

UFC od dłuższego czasu pracowało nad wejściem na chiński rynek. W tym celu prawie dwa lata temu utworzono w Azji biuro kierowane przez Marka Fischera. Po lutowym powrocie UFC do Japonii, będzie to druga gala organizacji w tej części świata w tym roku.

23 KOMENTARZE

 1. Jakoś nie wydaje mi się, żeby to przyciągnęło dużo osób. Ale próba nie strzelba jak to mówią.

 2. Interesująca wiadomość! Ciekawe czy będą kontraktować na tą galą jakichś nowych Azjatów.

 3. Ciężko powiedzieć czy gala może okazać się sukcesem, ciekawe ilu zawodników z Chin jest aktualnie na kontrakcie UFC.

 4. Chyba tylko Zang Tiequan, ale po dwóch porażkach z rzędu nie będzie mu dane wystąpić w mc

 5. Nie widzę zbyt wielu dobrych Chińczyków w MMA (w UFC jest tylko Zhang), pewnie zobaczymy na gali kilku nołnejmów. No chyba, że jacyś wymiatacze gdzieś się ukrywają, a ja nie wiem o ich istnieniu? 🙂

 6. Wydaje mi sie że wrzucą na galę jakiś Azjatów, niekoniecznie chińczyków. Jakiś Akiyama, Gomi, Korean Zombie.

 7. Ciekawe kto w walce wieczoru może Aldo vs Zombie .

  Na FUEL TV ???  Oj, chłopie, the best of … na Ciebie czeka.

  Sądzę podobnie, jak malinowsky. Zwyczajowo na galę zostaną podpisani nowi zawodnicy z Chin, dorzucą kilku innych Azjatów i "amerykański" ME/C-ME.

 8. Madzer – wcale tak nie dowalił. Jeszcze całkiem niedawno Demetrious i Cruz walczyli o pas na „on versus” (o ile pamiętam) czyli chyba tamtejszy odpowiednik dzisiejszego on fuel tv lub on fx

 9. Aldo jest chyba zbyt ważnym zawodnikiem żeby go dawać na ME gali on Fuel TV. Już prędzej Zombie z Lamasem. Szkoda, że Hioki przegrał. Gdyby wygrał azjatycki eliminator do pasa Zombie vs Hioki byłby zajebisty.

 10. @DesL

  Tyle, że walka Cruza z Demetriousem została ustawiona na "on Versus" jako pożegnanie z tą stacją. Lepszym wyznacznikiem tego, jaki ME możemy otrzymać są tegoroczne zamorskie gale on Fuel TV w Australii , Szwecji czy planowany event w Anglii. 

 11. Wg mnie z Chińczyków podpiszą http://www.sherdog.com/fighter/Tuerxun-Jumabieke-83505, lub http://www.sherdog.com/fighter/Guan-Wang-26368, sugerując się dobrymi rekordami (to samo było w Szwecji).

  Oprócz tego paru z paczki Sexyama, Gomi, Hioki, Tamura, Kid, Don Hyun Kim, a może nawet Vera w main evencie (w wypadku przegranej z Shogunem). No i oczywiście Tiequan Zhang Smile W sumie, UFC po tej gali tradycyjnie odtrąbi wielki sukces, niezależnie od jakości walk i ilości sprzedanych biletów.

 12. Świetna wiadomość, choć może lepiej by było w Hongkongu, jest w końcu znacznie bardziej ludny i była by szansa na komplet miejsc na trybunach.

 13. Komplet bedzie na pewno. Makau to stolica Chinskiego hazardu – takie Las Vegas tylko, ze w Chinach.

 14. pięknie, wiadomo że UFC prędzej zrobi gale w Watykanie niż w Polsce 😀 żart wiadomo po co i dlaczego UFC stolicy Żółtków

 15. Ciekawe, prawdopodobnie będę w tego w Chinach, co prawda znacznie bardziej na północ, ale okazja jest frapująca. Byłoby ciekawie gdyby moim pierwszym UFC było UFC w Aomen. Boję się jednak, że ceny biletów będą spore.

 16. Jak kogos stać na konia to na bicz też powino starczyć 😀 (Nie moglem się powstrzymać )

 17. Na takiej gali nie może zabraknąć Cunga Le.

  Widać współpraca z "nowym" udziałowcem z Flash powoli daje owoce. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.