ktos_tam_kij_wie
(fot. Karine LaRocque/Sherdog.com)

Do gali UFC on Fox 21 dodane zostało nowe starcie w którym Thibault Gouti podejmować będzie Chada Laprise’a.

Chad jest zwycięzcą międzynarodowego TUF-a „Canada vs. Australia”. To dobrej klasy stójkowicz, który właśnie swym kickboxingiem odebrał Olivierowi Aubinowi-Mercierowi kontrakt z UFC (Przynajmniej na początku, bo organizacja i tak sięgnęła po usługi Oliviera). Po tym, jak już oficjalnie znalazł się w największej na świecie organizacji MMA, zawalczył czterokrotnie: pierwsze dwie walki wygrał, a kolejne dwie przegrał. Porażki zaliczył z Francisco Trinaldo oraz Rossem Pearsonem. Trzecia klęska z rzędu może spowodować, że UFC podziękuje mu za współpracę i zerwie z nim kontrakt.

W podobnej sytuacji jest Gouti. Zawodnik ten również ma dwie porażki z rzędu i trzecia będzie równała się z pożegnaniem z UFC. Na niekorzyść Thibaulta działa też to, że jak do tej pory były to jego jedyne dwa pojedynki w organizacji. W debiucie pokonał go Teemu Packalen, a walkę później, wspomniany wyżej Aubin Mercier. Jest to więc walka o być albo nie być dla obu zestawionych zawodników.

Gala UFC on FOX 21 odbędzie się 27 sierpnia w Vancouver, Kanadzie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.